Açık
  • EURO
  • DOLAR

1 MAYIS KUTLU OLSUN!

Aksaray Güncel - Mayıs 1, 2020 07:55 A A

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk yayımladığı mesajında “Emekçilerin alın teri ve kanları ile vermiş oldukları mücadelenin simgesel bir tarihi olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü gibi meydanlarda büyük çoşkularla kutlanılan bu günü koronavirüs gerekçesiyle kutlayamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

1 Mayıs’ta yükselen sesin, ülkemizde tüm çalışanlara daha iyi çalışma koşullarının sağlanacağı, taşeron sisteminin tamamen ortadan kaldırılacağı, herkesin insan onuruna yaraşır bir şekilde çalışarak emeğinin karşılığını alacağı, iş kazalarının yaşanmayacağı bir dönemin başlamasına vesile olması en büyük dileğimizdir.

işçi ve emekçilerimizin hak mücadeleleri, her türlü siyasi çekişmenin ve polemiğin üzerindedir. Siyasi görüşü ve ideolojisi ne olursa olsun, işçi ve emekçilerin ortak bir amaçta uzlaşması ve birlikte mücadele etmeleri kaçınılmazdır.

“Ne ezen, ne ezilen insanca hakça bir düzen” kurana kadar emekçilerimiz ile omuz omuza haksızlıklara, adaletsizliklere karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Tüm dünya emekçilerinin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yürekten kutluyor, emeğin karşılığının alındığı, çocuk işçiliğinin son bulduğu, adil ve yasaksız bir dünya dileğiyle, 1977 yılında Taksim’e çıkan emek ve özgürlük mücadelesinin öncülerini şükranla anıyoruz.

Barış, özgürlük, demokrasi için, savaşsız bir dünyada sömürüsüz, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için hep birlikte yeniden alanlarda buluşacağız. 1 Mayıs Kutlu olsun!

Bu haber 631 kez okundu.
631 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.