Açık
  • EURO
  • DOLAR

19 MAYIS, TARİHİMİZDE Kİ BİRÇOK ÖNEMLİ BAŞARININ DA KAYNAĞIDIR

Aksaray Güncel - Mayıs 18, 2020 11:18 A A

Ak Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla birlikte Türk milletinin umutlarının canlandığını ve kendi geleciğini yeniden tayin edeceği İstiklal Mücadelesinin başlatıldığını dile getirdi.

İnceöz “Her milletin tarihinde, yıldızının parladığı zamanlar vardır. İşte bu noktada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 16 Mayıs 1919 da Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Bandırma Vapuruna binerek İstanbul’dan Samsun’a doğru yola çıkması tarihimiz açısından dönüm noktasıdır. İstiklal mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs, tarihimizde ki birçok önemli başarının da kaynağıdır. Dolayısıyla 19 Mayıs, Türk Milletinin bağımsızlığı adına bir milat olmuş, milli hafızamızda önemli bir yer edinmiştir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yılında medeniyetimizin ihya ve inşası için gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Milli ve manevi değerlere sahip, nitelikli genç nesiller yetiştirmek için hükümetlerimiz döneminde yoğun gayret gösterdik. AK Parti iktidarı olarak son dönemlerde çıkarttığımız düzenlemeler ile gençlerin çalışma hayatında daha fazla yer almalarını sağladık. Özellikle geçtiğimiz yıl başlatılan girişimci teşvikleri ve bu yıl uygulanan ilave istihdam teşvikleri gençlerin istihdamında arttırıcı bir rol oynamıştır. Ülkemizin, genç ve dinamik nüfusuyla, 19 Mayıs’ın 101. yılında birçok hayalini, birçok hedefini gerçeğe dönüştürmüş olarak, çok daha parlak başarılara imza atacağına inancım tamdır. Tek gayemiz, genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkânlara kavuşması, dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olmalarını sağlamaktır. Gençlerimizin, kendilerine sunulan fırsat ve imkânlardan azami ölçüde istifade ederek, ülkemizi daha da ileriye taşımak için canla başla çalışacaklarına yürekten inanıyorum.

Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Bu yıl 19 Mayıs’ ın ayrı bir önemi de İslam âlemi için bin aydan daha hayırlı olan “Kadir Gecesi” ne rast gelmesidir. İçinde bulunduğumuz bu zor zamanları Allah’ın izni, milletimizin sabır, gayret ve dualarıyla en kısa zamanda atlatacağımıza hiç şüphem yoktur. Rabbimden bu mübarek gece de yapacağımız ibadetlerin ve edeceğimiz duaların kabul olmasını diliyor, bizleri sağlık ve sıhhatle Ramazan Bayramına kavuşturmasını niyaz ediyorum. Selam ve sevgilerimle…” dedi.

Bu haber 824 kez okundu.
824 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.