Açık
  • EURO
  • DOLAR

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Aksaray Güncel - Kasım 25, 2020 07:51 A A

Vali Aydoğdu: ‘Aksaray’a özel bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu nedenle 24 Kasım Öğretmenler Günde öğretmenlerimiz bize gelmesin istedik. Biz okullarımıza öğretmenlerimize gittik’

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenleri görev yaptıkları okullarda ziyaret etti. Öğretmenler gününü tebrik eden Vali Aydoğdu, öğretmenler ile birlikte anlamlı bir projenin daha başlangıcını yaptı. Belirlenen 30 okulda oluşturulacak lavanta bahçesinin ilki olan Atatürk İlkokulunda lavanta dikimini gerçekleştirdi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Cem Elibol, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ile Aksaray Merkez Atatürk İlkokulu’na 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ziyarette bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal Vali Hamza Aydoğdu’nun öğretmenlerin Valilik makamı ziyareti yapmayacaklarını kendilerinin öğretmenleri ziyaret edeceklerini söylediğini bu kapsamda Atatürk İlkokulunu ziyaret ettiklerini belirtti.

Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Aydoğdu çok farklı duygular yaşadığını söyledi.  Vali olarak ilk öğretmenler gününü kutladığını ifade eden Vali Aydoğdu, “9 Haziran’a kadar hayatımın her aşamasında severek aşk derecesinde yapan ve bilerek seçtiğim bir meslek öğretmenlik. Cenabı Hak lütfetti Aksaray’a vali olarak atandım. Vali olarak ilk öğretmenler gününü kutluyoruz. Öğretmen demek anne demek, baba demek, arkadaş demek, yoldaş demek, kardeş demek, hayatınızın her aşamasında şöyle bir düşünürseniz bir yerde düşecekseniz başınız dara düşecekse bir anda bir sihirli elin sizi tutmasıdır öğretmenlik” dedi.

Atatürk İlkokulunda velilere yönelik açılan el sanatları ve halı kurslarını ziyaret eden Vali Hamza Aydoğdu okulun hem çocuklar hem veliler için çok değerli projelere imza attığını belirterek Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Okul Müdürü Recep Çelen, öğretmenler ve diğer emeği geçenleri tebrik etti.

Daha sonra okul bahçesindeki alanda öğretmenlerle lavanta dikimi yapan Vali Aydoğdu, Aksaray’da 30 okulda lavanta bahçesi oluşturulacağını bu projenin ilk startını 24 Kasım Öğretmenler Gününde öğretmenlerle birlikte gerçekleştirdiklerini aktardı.

Vali Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamasında; “Aksaray’a özel bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu nedenle 24 Kasım Öğretmenler Günde öğretmenlerimiz bize gelmesin istedik. Biz okullarımıza öğretmenlerimize gittik. Onların öğretmenler gününü tebrik ettik’ diye konuştu.

Yine Aksaray da ilk kez uygulamaya konan bir projenin başlangıcını özel bir günde verdiklerini anlatan Vali Aydoğdu: “Okullarımızın bahçeleri var kullanılmayan yerlerinde faydalı bir iş yapalım dedik. Tarım Müdürlüğümüzle birlikte 30 okulumuza lavanta ekimine başladık. İlkini bugün 24 Kasım öğretmenler gününde Atatürk İlkokulu bahçesinde ektik” dedi. Bu vesile ile Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde fedakârca görev yapan, çocuklarımız geleceğe hazırlayan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Allah eksikliklerini vermesin onlarla gurur duyuyoruz’ diye konuştu.

24 Kasım Öğretmenler Günü (Aratol)

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Aksaray Merkezde iki okula ziyarette bulundu.

‘Öğretmenlerimiz gelemedi, biz onları okullarında ziyaret ederek öğretmenler günlerini kutluyoruz’ diyen Vali Aydoğdu Atatürk İlkokulunda öğretmenlerle beraber 30 okulda uygulanacak ‘Lavanta Kokan Okullar ’projesinin startını verdi. Okul bahçesinde oluşturulan alana öğretmenlerle birlikte lavanta diken Vali Aydoğdu daha sonra Aratol Mahallesinde bulanan Aratol İlkokuluna ziyarette bulundu. Vali Aydoğdu okul öğretmenlerine gül ve kitap hediye ederek öğretmenler gününü kutladı.

-Lösemi tedavisi gören Gülgün öğretmene sürpriz telefon

Okul Müdürü Adnan Gezer’in, okulunda görevli öğretmenlerinden 24 yıllık sınıf öğretmeni Gülgün Arslan’ın 8 aydır lösemi hastalığı nedeniyle tedavi gördüğünü, kendisi ile bir görüşme yapılmasının moral olacağını belirtmesi üzerine, Vali Hamza Aydoğdu Arslan’ı kendi telefonundan görüntülü aradı. Vali Aydoğdu ‘sizin değerli ellerinizden öpüyorum’ diyerek Gülgün öğretmenin öğretmenler gününü kutlayıp öğretmen arkadaşları ile görüştürdü.

Duygusal anların yaşandığı görüşmede bir an önce iyileşip okuluna, öğrencilerine ve arkadaşlarına kavuşması için dua eden Vali Hamza Aydoğdu,  gözyaşlarına boğulan Gülgün Arslan’a ‘Sakın ağlama biz seni sevindirmek için aradık’ dedi. Vali Aydoğdu arkadaşlarının üzerinde ‘Gülgün Arslan’ yazılı ahşap oyma hediyelerini gösterip; ‘Sizin ne kadar iyi, ne kadar güzel arkadaşlarınız var sizi çok seviyorlar’ diyerek Gülgün öğretmene moral verdi.

Vali Hamza Aydoğdu okul müdürü Adnan Gezer ve okul öğretmenlerine birlik ve beraberliklerinin daim olması dileğinde bulunarak öğretmenler günlerini tebrik etti.

 

Bu haber 680 kez okundu.
680 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.