Açık
  • EURO
  • DOLAR

SAĞLIKTA CAZİBE MERKEZİ OLDUK

Aksaray Güncel - Mart 13, 2019 13:08 A A

 

Ak Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada;

”İnsanların kaliteli, mutlu bir yaşam sürmelerinin ana koşulu sağlıklı bireyler olmalarından geçmektedir. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler, eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine, ülkenin kalkınmasına dolayısıyla toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunarlar. Sağlık sektörü, mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24, doğumdan ölene kadar hizmet veren bir sektördür. AK Parti 17 yıllık iktidarı boyunca sağlık alanında yaptığı devrim niteliğindeki reformları ile insan hayatını ne denli önemsediğini göstermektedir.

İlaç kuyruklarında bekleyenlerin, hastanelerde rehin alınan insanların haber olduğu bir Türkiye`den Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde sağlık alanında devrim niteliğinde adımlar atılarak 17 yıl gibi kısa bir sürede Türkiye sağlık alanında sadece bölgesinin değil dünyanın gıpta ile baktığı bir cazibe merkezine dönüşmüştür.

Bizde liderimizin “sağlıklı bireyler ve sağlıklı nesiller” hedefine Aksaray’ımızda ulaşmak için sağlık alanındaki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Sağlık alanında çağdaş medeniyet çıtasını aşarak yaşam kalitesini yükseltmekte, sağlıklı nesiller yetişmesi için gerekli ortam ve şartları oluşturmakta kararlıyız.

Aksaray’ımızın sağlık alanında en iyi hizmeti alması için Sağlık Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı ile yürüttüğümüz çalışma ve istişareler sonucunda kalkınma planına aldırdığımız 600 yataklı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanemizi hemşerilerimizin hizmetine sunduk

Aksaray`ın sağlık bürokratları ile yaptığımız görüşmeler sonrasında, 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanemize, 200 ilave ek yatak kazandırılmasının, hemşerilerimizin daha kaliteli ve modern sağlık hizmeti alacağı görüşünde hem fikir olduk.

Biz bu hizmetlerin hepsini çok önemsiyoruz. Artık Aksaraylı hemşerilerimiz, sağlık hizmeti almak için başka şehirlere gitmeyeceği gibi bu sağlık alanında yaptığımız bu büyük yatırımlar Aksaray`ın istihdamına da büyük katkı sağlamıştır.

Tüm bu yatırımların temelini oluşturan ve insan sağlığının korunması, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerini en iyi şekilde alması için her koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabaları minnet ve takdirle karşılıyoruz. Ülkemizin dört bir köşesinde, insan hayatını her türlü menfaatin üzerinde tutarak fedakarca hizmet veren hekimlerimizin ve bütün sağlık personelimizin Tıp Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

Bu haber 1048 kez okundu.
1.048 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 13:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.