Açık
  • EURO
  • DOLAR

30 AĞUSTOS ZAFERİNİ KAYBEDENLER DEĞİL KAZANANLAR KUTLAR

Aksaray Güncel - Ağustos 28, 2020 09:35 A A

Aksaray Barosu Başkanı Av. Ramazan Erhan TOPRAK;30 Ağustos Zafer Bayramının 98,Yıldönümü nedeni ile yayımlamış olduğu kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi.

Baro Başkanı Ramazan Erhan Toprak: 30 Ağustos Zaferini kaybedenler değil kazananlar kutlar!

26 Ağustos 1922’de Başkomutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının efsaneleşmiş kahramanlıklarıyla başlayan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taçlanan, kutsal bayrağımız altında bağımsız bir şekilde yaşamanın tarifi imkânsız duygusunu ezilmiş tüm milletlere gösteren, dünya durana dek var olacağını tüm dünyaya haykıran, başarılarının hiç birinin tesadüfî olmadığını gözler önüne seren, içindeki bağımsızlık ve hürriyet aşkını arşa yükselten asil Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramının 98.yıldönümü kutlu olsun.

Ordusuyla, kadın-erkek, genç-ihtiyar, zengin-yoksul tüm bireyleriyle kökeni, memleketi, yöresi, mezhebi fark etmeksizin topyekün bir direniş göstererek tarihe altın harflerle yazılan bu kutlu zafer ile necip Türk Milleti egemenliğin kayıtsız şartsız yine millette ait olduğunu herkese göstermiştir; hangi durum ve şart altında olursa olsun asla esaret boyunduruğu altına girmeyeceğini tekrar ispatlayarak hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Vatanımıza, Cumhuriyetimize, birliğimize, dirliğimize, demokrasimize göz diken, bağımsızlığımıza musallat olan, soylu milletimizin gücünü test etmeye çalışan odaklar şunu iyi bilmelidirler ki, tarihi yiğitlik ve başarılarla dolu soylu Türk Milleti bu emellere sahip olanlara akıldan çıkması zor bir ders vermiş ve bunları tarihin derin kör kuyularına göndermiştir. Bu kirli odaklar dün olduğu gibi bugün de iş başındadır ve büyük zaferi hala hazmetmiş değillerdir. 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamayan ya da kutlayamayanlar bu savaşı kaybeden bu kirli odakların torunlarından başkası değildir. Zira elbetteki bu bayramı, savaşı kaybedenler değil kazananlar kutlayacaktır!

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Zaferin 98.yıldönümünde, bağımsız bir devlet olmamızı sağlayan, 30 Ağustos Zaferini bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve bütün silah arkadaşlarını,muştulanan neferlerini, vatanı, bayrağı, milleti ve özgürlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; şanlı tarihimizin yaşayan abideleri kahraman gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Av. Ramazan Erhan TOPRAK

Aksaray Barosu Başkanı

Bu haber 540 kez okundu.
540 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.