Açık
  • EURO
  • DOLAR

AFET MÜDAHALE PLANI AKSARAY ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI YAPILDI

Aksaray Güncel - Ağustos 14, 2020 08:24 A A

Türkiye Afet Müdahale Planı Aksaray Çalışma Grubu Değerlendirme Toplantısı Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu başkanlığında kurum yöneticilerinin katılımıyla ATSO Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, İlçe Kaymakamları ve kamu kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda Aksaray Afet Acil Durum Müdürü Cezmi Türkmen tarafından Aksaray için hazırlanan afet senaryoları ve bu konuda hizmet verecek çalışma gruplarının hazırlık ve son durumu ile ilgili sunum yapıldı.

Olası acil durumlar için alınan tedbirler ve hazırlanan planlarla ilgili istişarelerin yapıldığı toplantıda konuşan Vali Hamza Aydoğdu, Afet öncesi tedbirlerin alınmasının önemini vurgulayarak ilgili kurumların doğal afetler ve olası acil durumlar için herhangi bir aksaklığa meydan vermeden eksikliklerini tamamlayacağını, hazırlanan planların senaryolarının yapılacak uygulamalarla hazırlık durumunun test edileceğini belirtti.

Aksaray AFAD ekiplerinin afetlerle ilgili çalışmalarda meydana gelen acil olaylara müdahalesi ile başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini kaydeden Vali Aydoğdu, Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında da gerekli çalışmaları titizlikle yürüteceğini ilgili çalışma gruplarının da bu planlamalar kapsamında aksamaya meydan vermeden gerekli desteği vereceğini kaydetti.

Bu haber 567 kez okundu.
567 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.