18° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AK PARTİ AKSARAY MİLLETVEKİLİ İLKNUR İNCEÖZ 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

Aksaray Güncel - Temmuz 23, 2019 09:26 A A
24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması ile demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adım atılmıştır.
Kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu ile hareket ederek toplumun haber alma ihtiyacını karşılayan basın mensupları, bu noktada çok önemli bir görev üstlenmektedirler. Bu anlamda basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlamak, aksaklıkları dile getirmek, toplumsal bilinci güçlendirmek gibi toplumsal açıdan önemli bir işleve sahiptir.
Her ne kadar internetin yaygınlaşması ve sosyal medya platformlarının artması ile yazılı medya cazibesini kaybetmiş olsa da basında çok sesli ve aktif bir yapı günlük hayatımızda yer bulmaktadır.
Basın sektöründe en büyük görevi yerine getiren basın mensuplarının toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri gözardı etmeden objektif bakış açısı ile çalışmaları demokrasimiz açısından ne kadar önemli ise basın çalışanlarının özlük hakları, iş güvenceleri ve çalışma şartlarının çağın şartlarına uygun olarak düzenlenmesi de bir o kadar önemlidir.
Ulusal basının yanı sıra özellikle ilimizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine katkı sağlayan yerel medya kuruluşları ve onların çalışanları da aynı imkânlara kavuşturulmalıdır.
Bu düşüncelerle ilimizde faaliyet yürüten yerel basın çalışanları başta olmak üzere bütün basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
Bu haber 1734 kez okundu.
1.734 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.