Açık
  • EURO
  • DOLAR

‘’AKILLI BİSİKLET YOLU PROJESİ’’ İLE BİSİKLET KULLANIMI YAYGINLAŞACAK

Aksaray Güncel - Mart 17, 2020 09:23 A A

Aksaray Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansının katkıları ile şehir merkezinde bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ulaşımı rahatlatacak bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyor.

Ahiler Kalkınma Ajansının 88.500,00 TL’lik fizibilite desteği vereceği Akıllı Bisiklet Yolu Projesi, şehir merkezinde 25 km’lik alan da uygulanması planlanıyor. Şehir içi ulaşımı rahatlatacak ve bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak olan Akıllı Bisiklet Yolu Projesi, Aksaray Üniversitesi, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Valilik Ek Hizmet Binası, Cumhuriyet Bulvarı, Atatürk Bulvarı, Fatih Mahallesi, Alpaslan Türkeş Bulvarı, Ankara Caddesi, Aksaray Belediyesi Hizmet Binası, Gençlik Merkezi ve Kılıçaslan Parkına uygulanacak.

Aksaray Belediyesi tarafından planlanan çevre dostu projenin hayata geçmesi ile şehrimizde; Sağlıklı, güvenli, ekonomik ve erişilebilirlik açısından da son derece kullanışlı bir ulaşım türü olan bisiklet kullanımının yaygınlaşması sağlanmış olacak.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in yenilikçi projelerinden biri olan Akıllı Bisiklet Yolu Projesi ile vatandaşların bisiklet kullanması yaygınlaştığında

Bu haber 846 kez okundu.
846 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.