Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKLEN, FİZİKEN VE RUHEN YETKİN BİREYLER OLMALISINIZ

Aksaray Güncel - Mart 11, 2019 15:48 A A

 

 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden bir grup öğrenciyi Senato Salonu’nda ağırladı.

 

Öğrencilerin gelecek planlarına dair düşüncelerini alan ve bazı önemli tavsiyelerde bulunan Şahin, akli, fiziki ve ruhi olarak gelişmek gerektiğini, kişiliğin bu üç sacayağı üzerine oturmasının önemli olduğunu söyledi. İşin ilk noktasının dersler olduğuna değinen ASÜ Rektörü, “Derslerimize çok iyi çalışmamız gerekiyor ama tek başına ders çalışmak yetmez. Dersler kadar önemli bir diğer nokta ise fiziken sağlıklı olmak. Artık imkânlar çok iyi durumda. Spor alanları oldukça yaygın. Hepiniz mutlaka sevdiğiniz bir spor dalıyla ilgilenin. Futbol, basketbol, atletizm, voleybol, bisiklet, satranç… Hangi dal olursa olsun, mutlaka sporla ilgilenin. Çünkü spor, hayatı disipline eder. Bir diğer önemli unsur da sanat ve kültürle ilgilenmek. Mutlaka bir enstrüman çalın, yahut tiyatro ile ilgilenin. Dersler sizi aklen, spor fiziken, kültür-sanat da ruhi olarak geliştirir. Tüm bunları yaparken de bir hedef içerisinde olmayı unutmayın. Bir estetik kaygınız her zaman olsun” dedi.

 

Şahin, toplantının devamında öğrencilerin sorularını yanıtladı ve ASÜ’deki imkânları anlattı. Toplantıya Okul Müdürü Yasin Sır da iştirak etti.

Bu haber 1155 kez okundu.
1.155 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 15:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.