Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY BELEDİYESİ ALTYAPI ATAĞI BAŞLATTI

Aksaray Güncel - Nisan 22, 2020 08:00 A A

Aksaray Belediyesi, alt ve üst yapı yatırımları için şehrin birçok farklı noktasında çalışma yürütüyor. İçme suyu hatlarını yenileyen ekipler diğer bir yandan da yağmur suyu hattı inşa ediyor.

Altyapı yatırımında geçtiğimiz yıl büyük başarı sağlayan Aksaray Belediyesi, 2020 yılında aynı başarıyı sahada gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Bunun için altyapı çalışmaları için ayrılan kaynaklar, içme suyu asbest boru değişimi, kanalizasyon ve yağmur su hattı yatırımlarına aktarıldı. Ekipler, havaların ısınmasıyla birlikte altyapı çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.

Büyük Bölcek Mahallesinde Şehit Ali Demir Caddesinde yağmur suyu hattı inşa etmek için çalışmalara başlayan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, bu çalışmayla bağlantılı olarak Şehit Muhsin Tuğrul Caddesindeki yağmur suyu hattını Cumhuriyet Bulvarına bağlayacak. 850 metre uzunluğunda 1000’lik borularla tahliyesi yapılacak yağmur suyu hattı tamamlandığında ani sağanak yağışlar sonucu yolda su birikintilerinin oluşması engellenmiş olacak.

Şehirde yağışlı havalarda yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için alt yapı yatırımlarının süreceğini işaret eden Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Şehrimizde gerekli olan tüm noktalarda ve güzergâhlara yağmur suyu hattı inşa edeceğiz. Çünkü modern şehirlerde olduğu gibi bizde alt yapıya büyük önem veriyoruz. Projelerimizi bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz ” dedi.

Başkan Dinçer, Aksaray’ın alt yapısı daha sağlıklı hale getirecek yatırımların da süreceğini sözlerine ekledi.

Bu haber 727 kez okundu.
727 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.