Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY BELEDİYESİ CUMA NAMAZI ÖNCESİNDE CAMİLERDE TEDBİR ALDI

Aksaray Güncel - Haziran 5, 2020 12:30 A A

Aksaray Belediyesi, her hafta olduğu gibi bu hafta da Cuma Namazı öncesi namaz kılınacak camilerde korona virüse karşı tedbiri elden bırakmadı.

Korona Virüs tedbirleri dolayısı ile uzun bir aradan sonra ilk defa geçen hafta Cuma Namazı kılınmıştı. Bu hafta da tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da tedbirler en üst seviyede tutuldu. Cuma Namazı öncesinde ve sonrasında Aksaray Belediyesi ekipleri camilerde hazır bulundu.

Pandemi Sürecini en başından beri titizlikle takip eden Aksaray Belediyesi Cuma namazı kılınacak Camilerde namaz öncesinde çevre temizliği, Cami içi temizlik ve namaz kılınacak yerlerde dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi. Cami önlerinde stant kurarak namaz kılmaya gelen cemaati karşılayan Belediye ekipleri maskesi veya seccadesi olmayan cemaate maske ve tek kullanımlık seccade verdi. Belediye ekiplerince namaz kıldıracak din görevlilerine gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Sabahın erken saatlerinde temizlik çalışması başlatılan camiler, belediye ekiplerince ibadete hazır hale getirildi. Cuma namazı öncesinde Aksaray Belediyesi ekipleri maskesi olmayan cemaate maske verdi. Maske takmayan vatandaşlar uyarıldı.

Bu haber 765 kez okundu.
765 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.