Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY BELEDİYESİ OTOBÜS DURAKLARINI YENİLİYOR

Aksaray Güncel - Nisan 20, 2020 11:16 A A

Aksaray Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, yolcu bekleme duraklarında da modernizasyon çalışmalarını sürdürüyor. 2020 yılı için planlanan 100’ün üzerinden bekleme durakların montajı, yolcu yoğunluğu olan duraklarda başladı. Yılbaşından itibaren bugüne kadar 20 otobüs durağının montajının tamamlandığı bildirildi.

Aksaray Belediyesi, toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların rahat ulaşım sağlamaları adına pek çok çalışmalar gerçekleştiriyor. Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların olumsuz hava koşullarından korumak ve güvenliğini sağlamak için çalışma yürüten Belediye ekipleri, yolcu yoğunluğu olan hatlardan başlayarak ihtiyaç tespit edilen noktalara modern durakların montajını yapıyor.

Aksaray Belediyesi 2020 yılı için 100 üzerinde durağı modern hale getirmeyi planlıyor. Montaj çalışmalarını yılbaşından itibaren sürdüren ekipler, yılın ilk çeyreğinde 20 durağı yeniledi. Yıpranan ve deforme olan durakları yenileriyle değiştiren ekipler, daha önce belirlemiş durak kabini bulunmayan noktalara duraklar monte ediyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, vatandaşların otobüs bekleme alanlarında iyileştirmeler yapıldığına dikkat çekerek yıl sonuna yenileme işleminin süreceğini işaret etti. Başkan Dinçer, yolcu yoğunluğu göz önünde bulundurarak ihtiyaç duyulan noktalara modern durakların monte edildiğini bildirildi.

Bu haber 536 kez okundu.
536 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.