Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY BELEDİYESİ ŞEHRİN DÖRT BİR YANINI DEZENFEKTE EDİYOR

Aksaray Güncel - Nisan 18, 2020 08:29 A A

Ülkemizde vaka sayısı artan COVID 19 salgınına karşı tedbirler almaya devam eden Aksaray Belediyesi, şehir genelindeki duraklar ile cadde ve meydanları da dezenfekte ediyor.

Aksaray Belediyesi tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı önlemlerini artırdı. Belediye bünyesinde kurulan Dezenfekte Ekibi, il genelinde bulunan kamu kurumları dahil banka şubeleri ve ATM’ler gibi tüm ortak kullanım alanlarında oluşabilecek bakteri ve virüs tehditlerini en aza indirmek amacıyla 7/24 çalışıyor.

Aksaray’ın dört bir yanında temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları devam ederken şehirde yoğun kullanılan cadde ve sokakları araçüstü makinalarla ilaçlandı.

Ayrıca toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda kalan vatandaşların virüsten etkilenmemeleri için otobüs bekleme durakları yıkanarak dezenfekte edildi.

Aksaray Belediyesinden yapılan açıklamada, koronavirüsle mücadelede hijyen seferberliğinin sürdüğü bildirildi. Dezenfekte çalışmalarının gün boyunca farklı alanlarda sürdürüldüğü özellikle vatandaşların ortak kullanım alanlarının düzenli olarak dezenfekte edildiği açıklandı

Bu haber 593 kez okundu.
593 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.