Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY BELEDİYESİ ZARARLI LARVALARA KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Aksaray Güncel - Mart 11, 2020 09:19 A A

Aksaray Belediyesi, insan sağlığına zararlı sinek, böcek ve haşeraların oluşmasını engellemek amacı ile larva ilaçlama çalışması başlattı.

Aksaray Belediyesine bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince ilk olarak Bahçesaray Kırımlı Mahallesinde vatandaşlara ait hayvan işletmelerinde ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi. Yapılan ilaçlama çalışmaları ile insan sağlığına zararlı sinek, böcek ve haşeraların oluşmasının engellenmesi planlanıyor.

Halk sağlığını korumak ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçmek amacıyla kent merkezinde birçok farklı önlem alan Aksaray Belediyesinin bu yaptığı çalışmalar vatandaşlar tarafından takdir ile karşılandı. İşletmesinde ilaçlama yapılan vatandaşlar; ‘’Belediyemiz hayvan işletmelerimizde oluşabilecek sinek, böcek ve haşeralara karşı ilaçlama çalışması yaptı. Hayvan işletmelerimizde oluşan zararlılar hem kendi sağlığımızı hem hayvanlarımızın sağlığını olumsuz yönde etkiliyordu. Belediye Başkanımız Evren Dinçer’e ve bu çalışmaları yürüten ekiplere teşekkür ederiz.’’ Dedi.

Aksaray Belediyesi yetkililerinden alınan bilgilere göre insan sağlığına zararlı sinek, böcek ve haşeraların oluşmasını engellemek için larva ilaçlama çalışmaları belirli periyotlarda şehir genelinde yapılacak.

Yapılan çalışmalarla ilgi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer; “Havaların ısınmasıyla birlikte tüm mahalle, cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışması başlattık. İlaçlama çalışmalarımıza ilk olarak Bahçesaray Kırımlı Mahallemizde başladık. Şehir genelinde vatandaşlarımızın sağlığını olumsuz yönde etkileyecek zararlıların oluşmasını engellemek için ilaçlama çalışmalarımız devam edecek. Vatandaşlarımıza hijyenik bir ortam sunmak için Parklarda, çocuk oyun alanlarında, yol kenarlarında ve toplu kullanım alanlarında ilaçlama çalışmalarımız devam edecek. Geçtiğimiz günlerde toplu taşıma araçlarında yaptığımız dezenfeksiyon çalışmaları ile vatandaşlarımızın güven içinde araçları kullanma imkânı sağlamıştık. Ekiplerimiz ayrıca, il genelindeki çöp bidonları, konteynerler, pazar yerleri, temizlik hizmetlerinde kullanılan çöp toplama araçlarını da ilaçlamakta ve dezenfekte etmektedirler” Dedi.

Bu haber 556 kez okundu.
556 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.