Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY GENÇLİK VE BİLİM MERKEZİ İÇİN KOP BÖLGE KALKINMA İDARESİ İLE PROTOKOL İMZALANDI

Aksaray Güncel - Haziran 23, 2020 07:30 A A

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve Kop Başkanı Halil İbrahim Tongur, Gençlik ve Bilim Merkezi içerisinde hizmete açılacak olan Kop Aksaray Tasarım ve Beceri Atölyeleri adlı proje için protokol imzalandı.

İmzalanan protokol ile Aksaray Belediyesi tarafından Tacin Parkı içerisinde inşaat çalışmaları tamamlanan Gençlik ve Bilim Merkezinin birinci katına beş farklı atölye ve drama salonu kurulması için KOP destek verecek.

Bilim Merkezinde açılacak olan kurslar ile gençlere yönelik Robotik kodlama kursu, Yazılım kursu, İngilizce kursu, Ahşap Kursu, Seramik ve çini kursu, Kil Kursu, Origami kursu, Quilling kursu, Resim Kursu, Ahşap boyama kursları düzenlenecek. Bu kursların açılması için kaynak sağlanması yönünde Aksaray Belediyesinin Kop Bölge Kalkınma İdaresine yapmış olduğu başvuru kabul gördü ve gerekli protokoller imzalandı.

Kaynak oluşturmak noktasında önemli bir adım atıldığını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;’’ Göreve geldiğimiz günden itibaren Şehrimize projeler kazandırmak ve bu projeler için özkaynaklar dışında kaynak oluşturmaya çalışıyoruz. Yakında gençlerimizin hizmetine sunacağımız Aksaray Belediyesi Gençlik ve Bilim Merkezi için KOP Bölge Kalkınma İdaresine başvurusunu yaptığımız (Bilim atölyeleri) projesi kabul edildi. KOP Başkanı Sn. Halil İbrahim Tongur ile protokolü imzalayarak projemizi hayata geçiriyoruz. Hem sunacakları maddi destek, hem de Aksaray Gençliğinin yetiştirilmesinde verecekleri katkılardan dolayı teşekkür ederiz.’’ Dedi.

Bu haber 564 kez okundu.
564 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.