Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY MİLLETVEKİLİ AYDOĞDU’NUN 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Aksaray Güncel - Ocak 11, 2021 06:41 A A

10 Ocak İdareciler Günü Münasebetiyle Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun Yayımladığı Mesaj

İdari yapımızın temel taşı mülki idari amirliği, halk nezdinde sahip olunan meşrutiyet itibariyle de hiç kuşkusuz demokratikleşmenin de yapı taşı mahiyetindedir.

İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” ifadesini düstur edinerek büyük bir özveriyle kendilerini Aziz Milletimizin hizmetine vakfeden Mülki İdare Amirlerinin temsil ettiği ve devam ettirdiği tarihi miras, idarî yapının sürdürülebilir dengesinin kurucu unsuru olarak ihmal edilemez önemdedir.

Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle hareket eden Mülki İdare Amirleri, vatandaş nazarında muhatap alınan, devletin vatandaşa karşı elçisi ve muhatap kapısıdır. Devlet geleneğimizin en önemli yapısına sahip olan Mülki İdare Amirliği; şerefli, onurlu bir maziden gelen meslektir.

Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğum bu görevi fedakârca, sabırla yürüten, bu teşkilatta yer almış, bu devlete hizmeti geçmiş, alın teri dökmüş, yeri geldiğinde canını ortaya koymuş bütün idarecilerimizin İdareciler Günü’nü tebrik ediyor, görev şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

Cengiz AYDOĞDU

Aksaray Milletvekili

Bu haber 430 kez okundu.
430 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.