18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY MİLLİ EĞİTİMDE BÜYÜK VURGUN

Aksaray Güncel - Eylül 26, 2019 16:16 A A

AKSARAY MİLLİ EĞİTİMDE BÜYÜK VURGUN

AYDIN BAŞKA EYALET,AKSARAY BAŞKA EYALETMİ

Aksaray’daki bazı okullar kırtasiyecilerle anlaşıp okulluna göre ayrı ayrı aynı kitaba farklı fiyat verip,Önümüzde gelen kışta kıyamette işi olmayan vatandaşın cebindeki paraya göz diktileri söyleniyor. Veliler Şikayet merci bulamadıkları içinbize başvurup sıkıntılarını anlatıyorlar. Cumhurbaşkanı televizyonlara çıkıp okul kitapları bizden derken bizi okul müdürlerine niye sorduruyorlar diye ak partiye, Ak parti teşkilatına kahır ediyorlar.Dua ediyorlar inşallah erken seçim olur bunlara haddini bildireceğiz diye

Vatandaş kendine göre haklı olabilir,vatandaşın bu şikayetinde tek masum ve suçsuz olan cumhurbaşkanımız sayın recep tayip erdoğandır.herşeye sayın cumhurbaşkanı ilgilenecekse il başkanı,ilçe başkanı,kadın kolları ne iş yaparlar.Bunların sadece işi il başkanı,ilçe başkanı, milletvekili yemeklerde davetlerde gezene kadar vatandaşın sorunu ile ilgilenmeleri gerekmezmi.Vatandaşın günahıda, vebalide,bunların boynuna değilmi Fakir fukara gurabayı perişan ettikleri için, soydurdukları için.

Aynı yolsuzlukta yapılan aydında soruşturma başlatıldı

https://www.aydinpost.com/aydinda-ek-kitap-uygulamasina-sorusturma-217658h.htm

Aydın’da ek kitap uygulamasına soruşturma!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde ders kitaplarının öğrencilere ücretsiz olarak verilmesine rağmen, okullarda öğretmenlerin öğrencilere kaynak ve ek ders kitabı almaya zorlaması hem velilerin tepkisine neden oldu, hem de şikayetler üzerine Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

2014-2015 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte, ders kitapları devlet tarafından bedava dağıtılmasına rağmen Aydın’da velilere yine kitap telaşı sardı. Kitapevleri ile anlaşan öğretmenler, bakanlığın verdiği kitapların yetersiz olduğunu iddia ederek derslerin daha iyi işlenebilmesi için öğrencilerin belirtilen kırtasiyelerden belirtilen kitapları almaları istendi. Öğretmen ve okul adı verilerek satın alınan kitapların indirimli fiyattan alınacağı belirtilirken, okulda yapılan toplantılarda “Kaynak ve ek kitap almak zorunlu değil ama çocuğunuzun arkadaşlarından geri kalmaması ve derslere katılabilmesi için bu kitapları almalısınız” deniliyor. Veliler, devlet tarafından bir çanta dolusu ders kitabı verilmesine rağmen, aynı konuları içeren kitapların yeniden para ile satın aldırılmasına tepki göstererek “Kitabı biz alacak isek devletin kaynağı niye boşuna harcanıyor. Devlet bedava kitap veriyorsa veli niçin tekrar para ile kitap almak zorunda kalıyor” serzenişinde bulunuyor.

 

Mahmut Eskil

Kapadokya gazeteciler cemiyeti başkanı

 

 

Bu haber 2141 kez okundu.
2.141 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 16:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.