18° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY’DA HER YER DEZENFEKTE EDİLİYOR

Aksaray Güncel - Haziran 13, 2020 07:56 A A

Aksaray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelindeki yer üstü ve yer altı çöp konteynırlarını bol köpüklü su ile yıkayarak dezenfekte ediyor.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte çöp konteynırlarında oluşabilecek kötü kokuları önlemek ve halk sağlığını tehdit edebilecek virüs ve bakterilerin önüne geçmek için çöp konteynırları bol köpüklü su ile yıkanarak dezenfekte ediyor.

Aksaray Belediyesi ekipleri, şehir genelindeki 48 mahallede bulunan yer altı ve yer üstü çöp konteynırlarını belirli periyotlarda yıkayarak hijyenik bir görünüm kazandırıyor. Aksaray Belediyesi temizlik işleri ekipleri hijyen çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerde Şeyh Hamit Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Coğlaki Mahallesi, Kılıçarslan Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve İstiklal Mahallesinde bulunan çöp konteynırlarına yönelik çalışma gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, her zaman vatandaşın sağlığını düşündüklerini söyleyerek “Şehrimizde bulunan yer altı ve yer üstü konteynırlarını temizleyerek dezenfekte ediyoruz. Sadece konteynırlar değil çöp kutuları ve atıktan kaynaklanan kirli noktaları da temizliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışma ile halk sağlığını tehdit eden virüs ve bakteri oluşumunu önlemiş oluyoruz” dedi.

Bu haber 966 kez okundu.
966 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.