Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY’DA ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ ASBEST BORULARI DEĞİŞİMİ DEĞİŞİYOR

Aksaray Güncel - Ağustos 20, 2020 11:30 A A

Aksaray Belediyesi, vatandaşlara daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu hizmeti sunabilmek için ömrünü tamamlamış asbest boruları, yeni nesil polietilen borularla değiştirmeye devam ediyor.

Ömrünü tamamlamış asbest boruların değişimi şehrin birçok noktasında kısmi olarak yapılıyor. Kaliteli ve kesintisiz içme suyu hizmeti sunmak için mevcut bulunan eski asbest boruları daha sağlıklı ve kaliteli polietilen borularla değiştiriliyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile yıl boyunca sürdürülen içme suyu borusu değiştirme çalışmalarına bugün Nakkaş Mahallesinde devam edildi.

Belediye ekipleri, Nakkaş mahallesinde bulunan 2692-2867-6682-2694 no’lu sokaklarda çalışma başlattı. Başlatılan yenileme çalışmaları kapsamında toplamda 1700 metre asbest içme suyu hattının yenilenmesi planlanıyor.

Çalışmaların başlatıldığı bölgede bugün itibari ile 900 metre asbest boru yerine polietilen boru ile değiştirildi. Edinilen bilgiye göre bu bölgenin kalan kısmının değişimi için çalışmaların devam edeceği belirtildi.

BELEDİYESİ HAMİDİYE-ALACA MAHALLESİNE MAHALLE KONAĞI VE SOSYAL TESİS İNŞA EDECEK

Aksaray Belediyesi Hamidiye-Alaca Mahallesine, Mahalle Konağı ve çok amaçlı sosyal tesis inşa edecek. Sosyal tesiste düğün salonu, 2 adet muhtarlık, kütüphane, Kırım misafirhanesi, yöresel ürünlerin sergilenebileceği tanıtım salonları bulunuyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde örnek teşkil edecek bir hizmeti daha şehre kazandırıyor. 1,5 yıl önce göreve başlamasıyla birlikte alt ve üst yapı yatırımları yanında sosyal ve kültürel hizmetleri hayata geçirerek Aksaray’ın çehresini değiştiren Başkan Dinçer, Belediyenin sosyal tesislerine bir yenisini daha ekliyor.

Hamidiye-Alaca Mahallesine yapılması planlanan Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis için ön fizibilite çalışmalarının tamamlandığını dile getiren Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis projemizin ön çalışması tamamlandı. İhalesi yapıldı ve süreç devam ediyor. Önümüzdeki günlerde projenin ilk aşaması olan kazı çalışması başlatılacak” dedi.

Aksaray Belediyesi’nin Hamidiye-Alaca Mahallesine yapacağı Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis içerisinde 2 adet muhtarlık olacağını ifade eden Başkan Dinçer, “Sosyal tesisimizin içerisinde düğün salonu, vatandaşlarımızın özelliklede öğrencilerimizin rahatlıkla gelebilecekleri ve kitap okuyabilecekleri kütüphane, mahalle sakinlerinin geçmiş tarihine özgü olan Kırım misafirhanesi, yöresel ürünlerin sergilenebileceği sergi ve tanıtım salonu bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Sosyal tesisin mahalleye artı değer kazandıracağını belirten Başkan Dinçer, Mahalle Konağı ve Sosyal Tesisin Aksaray için hayırlı olmasını diledi.

BAŞKAN DİNÇER, HAK-İŞ GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN’I ZİYARET ETTİ

Aksaray’a yapılacak yatırım ve projelerle ilgili toplantılara katılmak üzere Ankara’ya giden Belediye Başkanı Evren Dinçer, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ı ziyaret etti.

HAK-İŞ Genel Merkezinde Genel Başkan Mahmut Arslan ile görüşen Başkan Dinçer, gündeme dair konularda görüş alışverişinde bulundu. Aksaray’da hayata geçirdiği ve hedeflediği projelerle ilgili bilgiler veren Başkan Dinçer, köklü bir geçmişe sahip Aksaray’a daha iyi hizmet sunmak için yoğun çaba sarf ettiği aktardı.

Ziyarete HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Av. Hüseyin Öz, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir ve HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti katıldı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getirerek Başkan Dinçer’e teşekkür etti.

Bu haber 615 kez okundu.
615 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.