Açık
  • EURO
  • DOLAR

Aksaray’da taziye yemekleri kaldırılsın

Aksaray Güncel - Temmuz 30, 2019 10:00 A A

Aksaray’ın en etkin haber sitesi olarak zirvede yerini bırakmayan ve Aksaraylı vatandaşların sorunlarını kamuoyuna getirmeye devam ediyoruz.

Türkiye Objektif 68 Haber WhatsApp ihbar hattına gelen ve güneydoğu illerinde birçok ilde kaldırılan taziye sahipleri için önemli bir ekonomik külfet haline gelen ve özellikle yoksul kesimleri mağdur eden taziye yemekleri uygulamasının kaldırılması için çağrıda bulunuyoruz.

Yapılan onca haber, çağrı ve tepkilere rağmen Aksaray’da taziye evlerindeki yemek uygulamasının devam etmesi, maddi açıdan durumu iyi olmayan kesimler üzerinde büyük bir mağduriyet yaratıyor. Öyle ki bu iş için bankadan kredi çeken veya borç para ile bu işi yapanlar bile var. Giderek eziyet haline dönüşen taziye evlerindeki yemeklerden dolayı birçok vatandaş bu duruma isyan ederek, uygulamanın ortak karar alınarak Aksaray’da da kaldırılmasını istiyor.

Aksaray Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil “”Evlerine bir ateş düşmüştür ve canları yanmaktadır. Canları yanan insanları bir de yemek zahmetiyle ve külfetiyle yoramayız. Taziye sahipleri yemekle uğraşırlarsa dertlerine dert, acılarına acı katmış oluruz. mkanı olmayan vatandaşlarımız bankadan faizle kredi çekiyor. Bu asla kabul edilemez. Vatandaşımız taziyesine gelenlere yemek vereceğim diyerek faizle kredi çekemez. Cenaze olduğu zaman, komşu, eş, dost ve durumu iyi olan kişilerin cenaze sahibini gözetmesi gerekiyor. Onlar yemek yapıp, cenaze evine götürürler. Cenazede yemek vermek zorunluluk, mecburiyet değildir. Bu yanlıştan acilen dönülmesi gerekiyor.” dedi.

Bu haber 1558 kez okundu.
1.558 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.