24° Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAY’IN YAZGISI DEĞİŞECEK

Aksaray Güncel - Aralık 19, 2018 09:57 A A

Herkes merakta şu an İyi Parti Belediye Başkan adayını beklerken, MHP Belediye Başkan adayı Yüksek Harita Mühendisi Sefer Alkan, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer sahaya inerek  halk ile görüşüyor kendilerini tanıtıyor. Süreç başladı projeler ortaya konacak neler yapılır neler yapılabilir konuşulacak ekip hazırlanacak Belediye Başkanlığı kazanılacak.

Aksaray’ın yazgısı değişecek dedim. Seçim şu an ortada halk şu an mevcut Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın tutum ve davranışlarından dolayı tedirgin. Bunun böyle olması Ak Parti Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ne kadar zararı olacak etkisi olacak mı ? Mevcut Belediye Başkan Yazgı yeniden makama gelemiyeceği için rakibi Evren Dinçer’in kazanması için çaba harcayacak mı?

Dün Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını ziyaret eden Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanıve İGM Üyesi  Mahmut Aktürk Cemiyet Başkanı Mahmut Eskil’le görüşmesinde söylediği söz çok dikkatimi çekti. Başkan Aktürk “Tabii bu davada biz hep nefer olduk. Nefer olmaya devam edeceğiz. Yine önümüzdeki dönemde aday adaylığı müracaatımızı yaptık. İl Başkanımız teşkilatımız uygun görürse önümüzdeki dönemde de İl Genel Meclisi Üyesi olarak göreve devam edeceğiz. Eğer uygun görmezlerse bu dava için bir nefer olarak çalışmaya devam edeceğiz. Seçimlerin inşallah hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” Ne kadar harika bir cümle bunun aynısını sayın Yazgı’da söyleyecek mi? Ak Prtinin Aksaray’da başarılı olması için çaba harcayacak mı?

Gelelim MHP Cephesine geçtiğimiz pazar günü Abaylar ICE Mar da MHP Aksaray Teşkilatı Aksaray Belediye Başkan adayı Yüksek Harita Mühendisi Sefer Alkan Aksaray’ı çok iyi  biliyor. Ortaköy’lü olmasına rağmen 20 yıldır Aksaray’da, 2014-2018 yılları MHP Aksaray Belediye Meclis üyeliğinde bulunmuş ve Aksaray’ın neye ihtiyacı var hangi sorunları var bunun çok iyi farkında. Kendisi hakkında hiç bir şaibesi olmayan mert, dürüst bir arkadaş. Basın toplantısında kendisini tanıtırken şu anektot oldukça etkili ” Belediyecilik benim işim, Belediyeyi tanıyorum. Benim işim şehircilik benim işim imar planı. Bu şehri en iyi ben bilirim. Şehrimizin önünün açılması gerekmektedir. Şehrimiz 15 yıldır kaybetmiştir. Şehrimiz öksüz ve yetimdir. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Sen bu şehirde yaşamazsan oto park projesi üretemezsin. Belediyecilik açık ve net benim işim. Allah nasip ederse 2023 konsept projelerimizle  Aksaray’a yatırımları yönlendireceğiz. Çok güzel projelerimiz olacak ve şehrimizin önünü açacağız” dedi.

Sıra İyi Parti cephesinde Aksaray Belediye Başkan adayını önümüzdeki günlerde açıklayacak. Dün Kapadokya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden İyi Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş “Bugün Kapadokya Gazeteciler Cemiyetine ziyarete gelirken size verdiğim saate geciktim. Çünkü sizin cemiyete gelene kadar vatandaşların büyük ilgi ve alakası ile karşılaştım. Aksaray İyi Partiye doğru koşuyor.. Aksaray halkı Ak Parti ve MHP’nin adayları açıklandıktan sonra İyi Parti adayının kim olacağını merak ediyor. İyi Parti Aksaray milletvekili Ayhan Erel’in TBMM’de Aksaray’a ve Aksaraylı hemşehrilerimize  sahip çıkması vatandaşın İyi Parti’ye ve  Sayın Ayhan Erel’e olan ilgisini gün geçtikçe arttırmaktadır. İyi Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’in bu çıkışı, İyi Parti adayının heyecanla beklemesine neden olmaktadır.Aksaray Kamuoyu İyi Partiden iyi bir aday ve  güçlü bir kadro ile Aksaray’da birinci parti olarak görülüyor.” derken CHP ile iitifak kurulacak olması bu seçimde ne kadar başarılı olacak onu da önümüzdeki günlerde göreceğiz” 

Aksaray’ın Yazgısı değişecek kim Belediye Başkanı olursa olsun kazanan Aksaray olsun söz verilip yapılmayan projeler yatırımlar gelsin. Aksaray umutlu, sevdiği gönül verdiği davasında AKSARAY olsun 31 Mart gecesi Aksaray kazansın…

Bugünde böyle olsun diyerek herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum

Bu haber 1255 kez okundu.
1.255 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.