Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAYLI GENÇLER TEKNOFEST’TE YETENEKLERİNİ SERGİLEYECEK

Aksaray Güncel - Ocak 15, 2021 07:51 A A

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’da gençlerin teknolojik gelişimleri yakından takip edebilmeleri ve bu alanda yeteneklerini geliştirebilmeleri için hayata geçirdiği Bilim Merkezi, TEKNOFEST Yarışmalarına katılmaya hazırlanıyor.

Bilim Merkezinde kurulacak ekibin içinde yer alacak gençler rakipleri ile TEKNOFEST Yarışmasında Roket ve İnsansız Hava Aracı, Eğitim Teknolojileri ve Helikopter tasarımı kategorilerinde yeteneklerini sergileyecekler.

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivaline katılacak gençler başvurularını https://forms.gle/bewXv4kXnrUF1ikF9 linkinde bulunan formu doldurarak online olarak yapması gerekiyor.

Roket takımında, Helikopter Tasarımı takımında ve Eğitim Teknolojileri takımında yer almak isteyen gençler en geç 22 Ocak 2021 tarihinde başvuru yapmaları gerekiyor. Ayrıca İnsansız Hava Aracı takımda yer alacak gençlerde 29 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapacaklar.

Başvuruların tamamlanmasının ardından Aksaray Bilim Merkezinde takımlar kurularak eğitimlere başlanılacak. Eğitimler esnasında gençlerin ortaya koymak istedikleri ürünlerin maddi giderleri Belediye tarafından karşılanacak.

2021 yılında düzenlenecek olan TEKNOFEST Yarışmasında Aksaraylı gençlerin yeteneklerini ortaya çıkartmak için her türlü imkanı Bilim Merkezinde oluşturduklarını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Bilim Merkezimizin içerisinde robotik kodlama atölyelerinden, e-Game salonlarına, AR-GE amaçlı kullanılacak laboratuvarlara kadar tüm teknolojik donanımlara sahip alanlar mevcuttur. Biz gençlerimizin teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak kendilerine ve yaşadıkları topluma faydalı ürünler ortaya koymaları için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Gençlerimizde bu Merkezimizden ve verilecek eğitimlerden en azami şekilde istifade ederek ortaya çıkarttıkları ürünlerle TEKNOFEST Yarışmasında şehrimizin adını tüm dünyaya duyurmalarını ümit ediyoruz. Biz şehrimizin gençlerine güveniyoruz.’’

Bu haber 965 kez okundu.
965 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.