Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSARAYLI YEMEN İÇİN FEDAKAR

Aksaray Güncel - Aralık 19, 2018 12:33 A A

Aksaraylılar elindeki ekmeği bölüp aç olan kişiyle yarısını paylaşıyor. İHH Aksaray Şubesi 15 Temmuz meydanına açtıkları çadırda Yemen’deki vatandaşlar için yardım topluyorlar. Aksaraylı vatandaşların duyarlılığından memnun olduklarını belirttiler.

Aksaray’da yaşayan tüm vatandaşları Yemen’deki insanlara yardım etmeye davet eden İHH Aksaray yetkilileri yaptıkları açıklamada “22 milyon insanın ciddi anlamda gıdaya ulaşımında büyük sıkıntı yaşadığı Yemen’de iç Savaştan dolayı 7 bin insan öldü. 3 Milyon insan evini terk etmek zorunda kaldı. Ülke,  açlık, kolera, çatışmalar ve hava saldırıları sonucunda bedelini sivillerin ödediği büyük bir insanlık dramına sahne oluyor. 3 yılı aşkın süredir yaşanan çatışmalarda ise binlerce kişi yaşamını yitirdi.

Yemen’de yaşanan iç savaş, açlık ve hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin önüne geçmek ve ülkeye insani yardım ulaştırmak maksadıyla Aksaray belediyesi, AKMEK sanat merkezi ve Aksaray İHH insani yardım derneği işbirliğinde,  5 gün sürecek olan Yemen’e yardım organizasyonuna tüm halkımızın desteklerini bekliyoruz. Aksaray halkımızın Yemen için başlatılan hem İslami hem insani vazifemiz olan bu yardım kampanyasına elinden gelen desteği vereceğine gönülden inanıyoruz” dedi.

Bu haber 1254 kez okundu.
1.254 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.