Açık
  • EURO
  • DOLAR

ASFALT ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Aksaray Güncel - Ekim 2, 2020 12:32 A A

Aksaray Belediyesi, vatandaşlara kaliteli ulaşım imkânı sunmak amacı ile asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Şehir genelinde vatandaşların talepleri üzerine çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler altyapısı tamamlanan yollara sıcak asfalt serim çalışmalarına devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Mahallesinde asfalt çalışmaları gerçekleştiren Belediye ekipleri bu hafta Çiftlik Mahallesinde sıcak asfalt serim çalışmalarına başladı. Asfaltın kalitesini artırmak ve kullanım süresini uzatmak adına serim çalışmaları öncesinde bölgede alt yapı eksiklikleri gideriliyor. Ayrıca sıcak asfalt serim çalışması yapılacak yerlerde pmt serimi ve zemin iyileştirme çalışmaları da ihmal edilmiyor.

Sıcak asfalt çalışmalarının yanında kaldırım ve yeni yol açma çalışmalarını da sürdüren Belediye ekipleri Yavuz Sultan Selim Mahallesinde de vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda imar yollarını açıyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, ‘’şehrimizde alt yapıdan üst yapıya kadar tüm eksikliklerini gideriyoruz. Ekiplerimiz vatandaşlarımızdan gelen talepleri hızlı bir şekilde karşılamak ve çözüme kavuşturmak adına gece gündüz demeden çalışıyor. Serimini gerçekleştirdiğimiz sıcak asfaltların uzun süre kullanılabilmesi için alt yapı eksikliklerinin giderilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple alt yapısını tamamladığımız yolların sıcak asfalt kaplaması gerçekleştiriyoruz. ‘’ Dedi.

AKSARAY BELEDİYESİ CAMİLERDE AŞURE DAĞITTI

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Camiler ve Din Görevliler haftası münasebetiyle Cuma namazı sonrasında Ulucami’de aşure dağıtım programına katıldı.

Aksaray Belediyesi, Camiler ve Din Görevliler haftasında merkez camilerde aşure dağıttı. Aşure etkinliğinde Korona virüsüne karşı tedbirler üst seviyede tutuldu.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Cuma namazı sonrası Ulucami bahçesinde kurulan stantta vatandaşlara aşure ikram etti. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Dinçer, Aşurenin paylaşmanın, bereketin simgesi olduğunu ifade etti.

Camiler ve Din Göreviler haftasında olmamız hasebiyle aşure ikramında bulunduklarını söyleyen Başkan Dinçer’e vatandaşlar teşekkür etti.

Bu haber 387 kez okundu.
387 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.