Açık
  • EURO
  • DOLAR

ASSSAN HANİL FABRİKASI AKSARAY’DA ÜRETİME GEÇECEK

Aksaray Güncel - Haziran 12, 2019 15:43 A A

Aksaray Organize sanayi bölgesinde Hyundai firmasının da ortak olduğu Assan Hanil firması fabrika binasını tamamlayarak tabelasını taktı.
Geçtiğimiz aylarda Ford ile anlaştıktan sonra daha da güç kazanan firma Aksaray’da Mercedes Benz Kamyon Fabrikasına parça üretecek.
Firma Z Kuşağıyla birlikte yapay zekaya geçerek bir anda gündeme oturarak sektörde büyümeyi hedeflemekte. Otomotiv sektöründe bir çok ürün çeşidiyle söz sahibi olan Assan Hanil’in küresel bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyleyen Genel Müdür Atacan Güner, şunları söyledi “Hem yurt içi, hem de yurt dışı yatırımlarımıza hız verdik. Hali hazırda ikisi Kocaeli’de, biri de Bursa’da olmak üzere üç tesisimiz bulunuyor. Son yatırımlarımızla Kocaeli’deki tesis sayımızı üçe çıkartacağız. Ayrıca, Aksaray’da kurduğumuz yeni tesisin açılışı için de gün sayıyoruz. 2019 yılı ilk yarısında üretime geçmeyi planladığımız Aksaray’daki yeni tesisimiz ile birlikte Assan Hanil’in yurtiçindeki tesis sayısını beşe çıkarmış olacağız.” dedi.

Bu haber 2151 kez okundu.
2.151 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 15:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.