Açık
  • EURO
  • DOLAR

ASÜ 13 YAŞINDA

Aksaray Güncel - Mart 18, 2019 16:20 A A

 

 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 13’üncü yılında ASÜ’nün, milletin ve ülkenin kalkınması adına çalışmaya devam ettiğini söyledi.

 

Şahin, ASÜ’nün 13’üncü yılını yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı. Sözlerinin hemen başında, bugün gelinen noktaya katkısı olan herkese teşekkür eden ASÜ Rektörü, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Üniversite’nin kurulmasına, yatırım almasına, kalkınmasına, gelişmesine katkı sağlayan tüm devlet büyüklerimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, valilerimize, belediye başkanlarımıza, rektörlerimize ve tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. ASÜ, birlikte çalışmanın ve aynı ruhla aynı hedefe ilerlemenin bir yansımasıdır” dedi. 13 yıl içinde ASÜ’de ve Aksaray’da çok büyük değişimlerin yaşandığını, kendilerinin de bu değişim ivmesine katkı sunmak adına samimi şekilde gayret gösterdiklerini belirten Prof. Şahin, “Tıp Fakültesi bu önemli değişimlerin başında geliyor. Göreve gelir gelmez, şehrin en büyük hayallerinden birisi olan Tıp Fakültesini hayata geçirmek adına yapılması gerekenleri hızlı şekilde gerçekleştirdik. Bugün Allah’a şükürler olsun, öğrencilerimiz eğitim-öğretime, akademisyenlerimiz de sağlık hizmeti vermeye başladı. Fakültemiz ve buna bağlı olarak sağlık çalışmalarının kalitesi günden güne daha iyi seviyelere geliyor. Öte yandan Üniversitemiz, spor ve sağlık alanında ihtisas üniversitesi olarak seçildi. Bu konuya dair çalışmalar da verimli şekilde ilerliyor. Aksaray’ın spor ve sağlık alanında bir cazibe merkezi olması noktasında fikir ve proje üretimi devam ediyor. Yine Üniversitemiz ISO Kalite Belgesi alan 9 devlet üniversitesinden birisi haline geldi ve kurumsallaşma açısından önemli bir noktaya ilerledi. Engelsiz bir üniversite için de çalışmalar yaptık, yapıyoruz. Üniversitemiz, ‘mekânda erişilebilirlik’ anlamına gelen ‘Turuncu Bayrak’la ödüllendirildi.  Eğitim Fakültesi bünyesinde, ‘eğitimde erişilebilirlik’ anlamına gelen ‘Yeşil bayrak’ için çalışmalar hızlandı” dedi. Yeni fakülte, bölüm ve programların kurulması, yabancı uyruklu öğrenci sayısının ve ülke çeşitliliğinin artması, sivil toplum kuruluşu, sanayi ve şehir işbirliklerinin gelişmesi, laboratuvarlar, bilimsel ve akademik başarılar, kültür, sanat ve spor etkinliklerinin artması… Bunlar ve benzeri pek çok alanda yaşanan her gelişmenin, ASÜ’yü bir adım daha ileriye taşıdığını kaydeden Rektör Şahin, şehre ve kuruma âşık şekilde iş ürettiklerinin altını çizdi.

 

Şahin, elde edilen tüm başarıların bir ekip işi olduğunu da belirterek, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Çok değerli çalışma arkadaşlarımıza da katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Biz bir aileyiz ve aynı gemideyiz. Milletimizin ve ülkemizin kalkınması adına çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Bu haber 1128 kez okundu.
1.128 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 16:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.