Açık
  • EURO
  • DOLAR

ASÜ MEZUNLARI VE MENSUPLARI DERNEĞİ KURULDU

Aksaray Güncel - Ekim 26, 2020 11:13 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün gerek çalışanlarının gerek öğrencilerinin gerekse mezunlarının hayatına müspet manada iz bırakan ve kurum kültürünü içselleştiren bir Üniversite olduğunu söyledi.

Şahin, Aksaray Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. ASÜ’nün, çalışanları ve mezunları ile toplum faydasına çalışmalar üreten, birikimi ile sosyal hayata katkılar sunan ve bireylerin hayatına müspet manada iz bırakan bir kurum olduğunu kaydeden Rektör Şahin, kurulan derneğin pozitif faydayı daha da geliştireceğini söyledi. Kurum kültürünün içselleştirilmesiyle birlikte, mezunların ve mensupların yollarının süreç içerisinde kesiştiğine vurgu yapan Prof. Şahin, “Yolların kesişmesi tecrübe paylaşımı ve hatıraların yâd edilmesinin ötesinde, aidiyet duygusu ile kurumun çalışmalarına ivme kazandırmak bakımından da önemli. Derneğin bu çalışmalara son derece değerli katkılar sunacağını düşünüyoruz” dedi.

Aksaray Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin Başkanlığını yürüten Mühendislik Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Melayib Bilgin, üye çalışmalarının devam ettiğini söyledi ve kısa vadede yapmak istedikleri faaliyetlerden bahsetti.

Bu haber 466 kez okundu.
466 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.