Açık
  • EURO
  • DOLAR

ASÜ’DE İKİ KURUMLA PROTOKOL İMZALANDI

Aksaray Güncel - Kasım 9, 2019 09:47 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, göreve geldikleri günden buyana, şehirdeki tüm paydaşlarla uyum içerisinde çalışmaya ve şehre katkı sunmaya gayret ettiklerini, imzaladıkları farklı protokollerin bunun bir yansıması olduğunu söyledi.

– Farklı Kurumların Yaptığı İşlerin Senkronize Olması Önemli –

ASÜ-Aksaray Belediyesi ve ASÜ-Aksaray Hava Sporları Kulübü Derneği (AKHAS) arasında, üç farklı protokol imzalandı. Aksaray Belediyesi ile “Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma ve Eğitim Öğretim Süreçleri İşbirliği Protokolü” ve “Sahipsiz Hayvanlara Yönelik Hizmet Protokolü;” AKHAS’la “Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Faaliyetleri İşbirliği Protokolü” töreninde konuşan Rektör Şahin, “Aynı gemideyiz” vurgusunda bulundu. Bu vurguyu sürekli tekrar ettiklerine dikkat çeken Şahin, “Devlet denilen teşkilatlanmada bir takım fonksiyonlar vardır. Bu fonksiyonlar bazen belediye, bazen valilik, bazen üniversite olarak karşınıza çıkar. En niyetinde tüm bunların birleştiği çatı Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Farklı kurumların yaptığı işlerin senkronize olması önemli. Biz, göreve geldiğimizden bu yana tüm paydaşlarımızla bir uyum içerisinde çalışmaya ve şehre katkı sunmaya çalışıyoruz. Protokoller, bunun bir yansımasıdır” dedi.

– İhtisaslaşmayla Şehrimize Yeni Bir Değer Katmak Amacındayız –

Protokollerin çalışma alanlarına dair bilgiler vererek konuşmasını sürdüren Prof. Şahin, hayvancılığın şehir açısından önemli olduğunu ve Üniversitede bu alana dair önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini belirtti. Şehrin, tarım ve hayvancılık anlamındaki potansiyeline dikkat çeken Şahin, “Veteriner Fakültemiz kuruldu ve aktif, Embriyo Transfer Merkezinin binası yapılıyor, Deney Hayvanları Ünitesini teslim almak üzereyiz, hayvanların tedavileri konusunda yaptığımız protokoller ilerliyor… Yeni hedefimiz bir Hayvan Hastanesinin kurulması. Bu kapsamda Ahiler Kalkınma Ajansı’ndan bir destek talebimiz var, süreci yakinen takip ediyoruz. Tüm bunları Belediyemiz başta olmak üzere, farklı kurumların doğrudan ve dolaylı katkılarıyla yaptık” dedi. İşin bir başka boyutunun da ihtisaslaşma olduğuna değinen Şahin, şöyle devam etti: “Geçen yıl spor ve sağlık alanında ihtisaslaşmayla görevlendirildik ve bu alanda önemli çalışmalar yapıyoruz. Bir, sıfırdan büyüktür. Aksaray’ın imkânlarını bu anlayışla arttırmaya devam edeceğiz. İhtisaslaşma süreci boyunca önemli mesafeler almak ve şehrimiz için yeni bir değer oluşturmak istiyoruz.”

– Şehrimiz ve Vatandaşlarımız İçin İşbirliklerine Devam Edeceğiz –

Belediye Başkanı Evren Dinçer de, şehirde kurumlar arası işbirliğinin sağlanmasının hem kurumlar, hem de vatandaşlar açısından somut çıktılarının olacağını kaydetti. ASÜ ile öteden buyana süren çalışmalara katkı sunmaya ve işbirliğini geliştirmeye devam edeceklerine dikkat çeken Dinçer, “Aksaray’ımız için hayvancılık çok değerli ve Üniversitemiz spor-sağlık alanında ihtisaslaşıyor. Şehrimiz ve vatandaşlarımız için üniversitemizle daha kapsamlı protokollere de imza atacağız. Bu protokollerin herkes için hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

– Aksaray, Hava Sporları Anlamında Avantajlı Bir Konumda Bulunuyor –

AKHAS Başkanı Rasim Gül ise yamaç paraşütü sporunun rüzgâr, rüzgârın şiddeti ve yönüyle doğrudan ilgili olduğunu belirterek, Aksaray’ın bu kriterler açısında çok avantajlı bir noktada

bulunduğunu söyledi. Rusya Açık Şampiyonasının kısa süre önce şehirde yapıldığını anımsatan Gül, “2022 yılında yapılacak Dünya Hava Sporları Şampiyonasına ülkemiz talip oldu. Biz, hava sporlarının tüm branşlarının ve özellikle Yamaç Paraşütü branşının şehrimizde, şehrimizin dağlarında yapılmasını arzu ediyor ve bu noktada çalışıyoruz. Amaçlarımızdan birisi de şehrimizden pilotlar ve hocalar yetiştirmek ve bir milli takım oluşturmaktır. Bu hususta Valiliğimizden, Belediyemizden ve Üniversitemizden önemli destekler görüyoruz ve bunları geliştirmek istiyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından önce Belediye Başkanı Dinçer ve Rektör Şahin, daha sonra ise Rektör Şahin ve Dernek Başkanı Gül arasındaki protokoller imzalandı.

Bu haber 779 kez okundu.
779 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.