Açık
  • EURO
  • DOLAR

ATSO HEYETİ MOBİLYACILAR SİTESİ İÇİN MOBESKO’YU İNCELEDİ

Aksaray Güncel - Mart 9, 2020 09:07 A A

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, ATSO Mobilya Sektörü Üyesi Hüseyin Bal ve Genel Sekreter Murat Yılmaz’dan oluşan ATSO Heyeti, Türkiye’nin ve Kocaeli ilinin en seçkin markalarını bir araya toplamak için 92 büyük girişimci tarafından kurulan Mobesko’yu inceleyerek, Aksaray’da kurulması planlanan Mobilyacılar Sitesi ile ilgili yapım aşaması noktasında bilgi edindi.

Aksaray’da her fırsatta mobilyacılar sitesi kurulması gerektiğinin ve ATSO Üyelerinin bu noktada sürekli öneri ve talepte bulunduklarının altını çizen ATSO Başkanı Göktaş, yaptığı açıklama da “Aksaray Belediyemizin projeleri arasında yer alan Mobilyacılar Sitesi ile ilgili daha net ve faydalı bilgiler almak, aynı zamanda şehrimize ve bölgemizde katma değer yaratacak bir site inşa etmek adına Kocaeli ilinde kurulan Mobesko’nun yapım aşamasını ve çalışmalarını yerinde inceledik.

2006 yılında ağırlıklı olarak Kocaeli ili girişimcilerinin bir araya gelerek kurduğu S.S Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (MOBESKO) aynı yıl içerisinde yatırımını gerçekleştirdiği 91.578 m² yüzölçümüne sahip arsasını satın almış ve 2007 yılında temeli atılarak, projenin inşaatına başlamış ve 2010 yılında ticari hayatına başlamıştır. Mobesko Projesi içinde 92 adet mağazanın yanı sıra personel ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacağı ve neşeli bir alışveriş günü geçireceği restoran, kafeterya, büfe hizmetleri yanı sıra 750 araç kapasiteli açık – 800 araç kapasiteli kapalı otoparkımız hizmetleri yer almaktadır. Mağazaların her biri 4 kat*400m²=1600m²’den oluşmakta olup her gün binlerce insanın alışveriş yaptığı bir alan oluştuğunu inceleme fırsatımız oldu.

Mobesko Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Başoğul, Mobesko kuruluna kadar Kocaeli’nde ki birçok mobilya mağazasının aynı Aksaray’da olduğu gibi dağınık konumlarda olduğunu, Mobesko ile tek çatı altında toplanarak Kocaeli’ne büyük bir hava getirdiklerini ifade ederek bizlere son derece önemli bilgiler vermiştir. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlerde aldığımız bu bilgiler doğrultusunda Üyelerimiz ve Aksaray Belediyemizi ile yapacağımız ortak çalışmalar neticesinde İç Anadolu Bölgesine ve şehrimize farklı bir hava getirecek aynı zamanda katma değerini artıracak bir site inşa edeceğiz ”Dedi.

Bu haber 766 kez okundu.
766 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.