Açık
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN DİNÇER OSB EYLÜL AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI

Aksaray Güncel - Eylül 17, 2020 11:32 A A

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Eylül Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in ve yönetim kurulu üyelerinin ve OSB Müdürü Ayhan Ermiş’in katılım sağladığı toplantıda Aksaray Organize Sanayi Bölgesinin gelişmesi ile ilgili oluşturulabilecek olanaklar masaya yatırıldı.

Yatırımcı firmaların talep ve isteklerin değerlendirildiği toplantıda Aksaray OSB’nin sorun ve ihtiyaçları ile ilgili değerlendirmede bulunuldu. Vali Hamza Aydoğdu, bölgenin eksikliklerinin giderilmesi ve Aksaray OSB’nin daha da gelişmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’ın büyümesi ve gelişmesi için istişarenin büyük önemi olduğunu yapılan istişareler sonucu atılacak adımların Aksaray’ın planlı kalkınması için önemli olduğunu vurguladı. Aksaray’da hızla büyüyen Organize Sanayi Bölgesinin Türkiye ekonomisine çok büyük katma değer kazandırdığının altını çizdi.

BEDİR MUHTAR CAMİ VE KÜLLİYESİ PROJESİNDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen ve ihale aşaması tamamlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi Projesinde temel atmak için ilk kazı ve zemin iyileştirme çalışmaları başladı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in yakından takip ettiği Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi Projesinde tüm alt yapı çalışmaları tamamlandı. Temel atma çalışmasının yapılması için kapalı alanın inşa edileceği alanda ilk kazı ve zemin iyileştirme çalışmalarına başlanıldı.

Geçtiğimiz günlerde ihalesi tamamlanan bin 400 metrekare kapalı alana sahip Külliye projesi içerisinde yapımı tamamlandığında modern mimarisiyle erkek ve bayan bölümüne sahip Cami, bay bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar yer alacak.

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, Külliye projesinin Bin 400 metrekarelik kapalı alanı kapsadığını ve proje sahasına külliye inşaatının yanında sosyal donatılar ve altyapı çevre düzenleme işlerinin yapılacağını belirtti.

Başkan Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’Bedir Muhtar Mahallesinde Bedir Muhtar Kabristanlığı içerisine inşa ettiğimiz külliye projemizde erkek ve bayan bölümüne sahip Cami, bay bayan taziye evleri, bay bayan lavabolar ve abdesthaneler, şadırvan yer alıyor. Bedir Muhtar Mahallesinde tarihi dokuyu yaşatmak, eserlerin gelecek nesillere aktarımını sağlamak ve şehirleşme estetiği ile tarihi özellikleri aynı düzlemde buluşturmak maksadıyla çalışmalarına başladığımız Bedir Muhtar Külliyesinin inşaat çalışmaları tamamlandığında Aksaray için önemli tarihi mekân ortaya çıkmış olacak.’’ Dedi

 

Bu haber 511 kez okundu.
511 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.