Açık
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN DİNÇER “TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Aksaray Güncel - Ekim 6, 2020 10:11 A A

Aksaray Belediyesi tarafından Kalanlar Mahallesi sınırlarında içinde bulunan Uluırmak üzerindeki tescilli tarihi köprüde onarım ve restorasyon çalışması devam ediyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer, tarihi köprüde devam eden restore çalışmalarını yerinde inceledi.

Kentin tarihi dokusunu bozmadan birçok hizmeti hayata geçiren Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’ın tarihi zenginliklerine değer katacak tarihi yapıları ortaya çıkartıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Selçuklu dönemi eseri olan 36 metre uzunluğundaki köprüdeki restore çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışma ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Tarihi köprüde çalışma başlatılmadan önce mülk sahipleriyle daha önce uzlaşılarak arazinin kamulaştırıldığını belirten Başkan Dinçer, kültürel miraslar arasında yer alan köprünün restore çalışmasından sonra gün yüzüne çıkacağını belirtti.

BAŞKAN DİNÇER “ÜNİVERSİTEMİZ İLE HER ZAMAN İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ile birlikte Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesini ziyaret etti.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Aksaray Belediyesi arasında imzalanan “Sokak Hayvanları Rehabilitasyonu Protokolü” gereğince Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine, Aksaray Belediyesi tarafından ünitenin ruhsatlandırması konusunda katkı sağlandı. Ardından görüntüleme cihazı, cerrahi operasyonlar için cerrahi alet ve ekipman, fakültenin ihtiyacı olan sarf malzemesi hibe edildi.

Aksaray hayvancılığı için bir dönüm noktası olan hayvan hastanesinde Büyükbaş ve küçükbaş hayvanları tedavisi yapılacak. Ayrıca şehri genelinde tedavi ve bakım ihtiyacı yapılması gereken sahipli ve sahipsiz sokak hayvanlarının rehabilite olması sağlanacak.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz, öğretim görevlileriyle birlikte Hayvan Hastanesi formunda hizmet verecek fakülte hizmet binasını ziyaret etti.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz, Aksaray Belediyesinin hibe ettiği görüntüleme cihazı, fakültenin ihtiyaçları ve cerrahi operasyonlar için cerrahi alet ve ekipmanların teslim alındığını bildirdi. Hayvan hastanesi için çalışma izninin alınma sürecinin devam ettiğini belirten Dekan Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz, “Fakültemiz Aksaray Belediyesi ve diğer kamu kurumlarıyla işbirliği içerisinde burada önemli çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Şimdiye kadar 455 adet hayvanı kısırlaştırdık. Büyük ve küçükbaş hayvanların yanında sahipli ve sahipsiz hayvanların bakım ve tedavisini buradan yapacağız. Verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Evren Dinçer Bey ve Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Şahin Beye teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz, öğretim görevlileriyle birlikte Hayvan Hastanesi ünitelerini ziyaret ederek bilgiler aldılar.

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’da sanayi ile birlikte tarım ve hayvancılıkta önemli mesafeler kat edildiği hatırlatarak “Bu konuda üniversitemizde çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Biz belediye olarak her zaman işbirliğine ve destek vermeye hazırız. Hayvan Hastanesi ve ünitelerini inceledik. Burada teşhis ve analiz laboratuvarları ve cerrahi bölümleri bölge hayvancılığına hizmet edecek” ifadelerini kullandı.

Bu haber 470 kez okundu.
470 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.