15° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKAN ESKİL’DEN KOÇAK’A ANLAMLI ZİYARET

Aksaray Güncel - Nisan 15, 2019 12:29 A A

Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Koçak’ı ziyaret etti. Şehitler Haftası dolayısıyla Başkan Eskil ziyaretinde Başkan Koçak’a hitaben “Aziz milletimiz, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir. Bugün de aziz ordumuz, polisimiz ve Mehmetçiğimiz her zaman olduğu gibi yine kahramanlıklar göstererek, ülkemiz ve vatanımızın birliğine ve kardeşliğine uzanan kötü elleri kıracaktır. Vatanın kurtarılmasında Aksaray’da da, vatan savunmasında binlerce kahraman, canlarını vererek şehitlik mertebesine ulaşmışlardır.” dedi.

Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Koçak “14-20 Nisan Şehitler Haftası” dolayısıyla kendisini ziyaret eden Kapadokya Gazete ciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil’e açıklama yaptı  “Vatanı koruma ve onun savunmasında canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz” diye belirtti.

Mesajında; şehitliğin dinimiz ve geleneğimizdeki yerine değinen Başkan Hüseyin Koçak, şehitlik makamının en üst mertebelerden biri olduğunu hatırlatarak, “Aziz milletimiz, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir. Türk milleti, bütün imkânsızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıkmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri bu büyük zafer üzerine kurulmuştur. Tarihin her döneminde taşıdığı iman ile birçok kahramanlıklar sergileyen ordumuz, askeri ve polisi ile bu vatan uğruna canını hiç düşünmeden vermesini bilmiştir. Ulaştığı şehitlik mertebesi ile her zaman bağımsızlığın en güzel örneklerini göstermiştir. Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri ve güzel yurdu armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımızı, şehitlerimizi bu duygu ve düşünceler ile rahmet ve minnetle anıyorum” diye kaydetti.

 

Bu haber 1530 kez okundu.
1.530 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.