Açık
  • EURO
  • DOLAR

BAŞKANLARDAN BAŞKANA ZİYARET

Aksaray Güncel - Mayıs 14, 2019 08:07 A A

Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Eskil ve Gazeteciler Birliği Başkanı Yaşar Sarıkaya Eczacılar Günü dolaysıyla 34. Bölge Eczacılar Odası Aksaray Şube Başkanı Fatih Özçiftçiyi ziyaret etti.

14 Mayıs Eczacılar Günü dolayısıyla Kapadokya Gazeteciler Başkanı Mahmut Eskil ve Gazeteciler Birliği Başkanı Yaşar Sarıkaya Eczacılar Odasına anlamlı ziyaret gerçekleştirdi. Eczacılar Odası Başkanı Fatih Özçiftçi ve yönetim kurulu  üyeleri tarafından karşılanan başkanlar basın ile eczacı arasındaki ortak çalışmalara yer verdiler. 34. Bölge Eczacılar Odası Aksaray Şube Başkanı Fatih Öziftçi ” Öncelikle bu mutlu günümüzde siz saygıdeğer Başkanlarımın ziyareti bizleri oldukça sevindirdi.  Ülkemizde, eczacılık öğretimine başlanmasının yıl dönümü olan 14 Mayıs 1968 yılından beri Eczacılık Günü olarak kutlanıyor.  Eczacılık eğitimi ilk kez  14 Mayıs 1839 tarihinde Mektebi Tıbbiye-i Adliye-i Şahaneye bir sınıfla başlamıştır. Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun, 1953 yılında yürürlüğe girmiştir ve eczacılık mesleği halen bu yasayla icra ediliyor..14 Mayıs’ı eczacılığın anlam ve öneminin hatırlanmasına, mesleğe ömür, emek ve gönül vermiş, çok değerli hizmet ve gayretleriyle seviye ve değer kazandırmış, katkı sağlamış eczacılarımızın, Eczacılar Günü kutlu olsun” dedi.

Kapadokya Gazeteciler Başkanı Mahmut Eskil ve Gazeteciler Birliği Başkanı Yaşar Sarıkaya Başkan Fatih Özçiftçi’ye Eczacılar gününü kutlayarak çalışmalarında ve mesleki hayatlarında başarılar diledi.

 

Bu haber 1129 kez okundu.
1.129 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.