Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE 60 YAŞ ÜSTÜ YAŞLILARIN HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR

Aksaray Güncel - Mart 27, 2020 06:56 A A

Aksaray Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından Korona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanan 60 yaş üstü yaşlıların mağduriyet yaşamamaları için harekete geçti.

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile vatandaşlarını her şartta yalnız bırakmayan Aksaray Belediyesi, sokağa çıkma yasağı bulunan 60 yaş üstü vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılıyor.

Yaşanılan bu kritik süreçte vatandaşların mağdur olmaması için gece gündüz demeden çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi evinden çıkamayan 60 yaş üstü risk grubundaki yaşlılar için 444 55 68 çağrı merkezi numarasını ve 0552 888 68 68 numaralı Whatsapp iletişim hatlarını 7\24 açık tutarak yaşlıların istek ve taleplerini bu hatlar üzerinden alıyor.

Aksaray Belediyesine bu iletişim numaralarından ulaşan yaşlıların talepleri doğrultusunda oluşturulan kayıt ile yaşlıların evlerinde gerekli temizlik çalışmaları belediye ekiplerince yapıyor. Hasta olan vatandaşları ilgili sağlık kuruluşlarına bildirilerek ilaçları alınıyor. Yasak dolayısı ile dışarı çıkamayan yaşlıların mutfak alışverişlerini yapmanın yanı sıra fatura tahsilat günü gelmiş yaşlıların faturaları da bu ekipler tarafından yatırılıyor. Ayrıca evinde yemek yapma imkanı olmayan vatandaşlar için ise evlerine Belediye tarafından sıcak yemek ikramında bulunuluyor. Belediye ekipleri tarafından yaşlıların talepleri doğrultusunda ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen yaşlılara gıda yardımı yapılıyor.

Sokağa çıkma yasağı bulunan 60 yaş üstü yaşlılara yapılan bu hizmetlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer; ‘’ Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir sağlık tehdidi haline gelen Korona virüsüne karşı risk grubunda olan 60 yaş üstü yaşlılarımızı korumak adına şehrimizde birçok çalışma yapıyoruz. Daha önce olduğu gibi yaşadığımız bu kritik süreçte de bize ulaşan tüm yaşlılarımızın hizmetindeyiz. Ekiplerimiz yaşlılarımıza güler yüzle hizmet etmenin gayretindedir.’’ Dedi.

Bu haber 630 kez okundu.
630 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.