Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER’İN BERAT KANDİLİ MESAJI

Aksaray Güncel - Nisan 6, 2020 08:01 A A

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Dinçer, mesajında; Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan Berat Gecesinin tüm İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini diledi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer mesajının devamında Berat’ın kelime anlamı olarak kurtuluş, af ve arınma anlamlarına geldiği ve bu gecede ibadet ile geçirmenin çok sevabı ve feyzi olduğunu söyledi. Başkan Dinçer “Berat Kandili, biz inananlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır.

Bu geceyi fırsat bilerek ülkemizi saran ve tehdit haline gelen salgın hastalıklardan kurtulmak için bol bol dua edelim. Bu mübarek geceyi toplum sağlığımız için camilerimizde idrak edemiyoruz ancak evlerimizde ibadetlerimizi yapabiliriz. Bu gecenin feyzinden faydalanabiliriz.

Berat Kandilinin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Bu gece vesilesi ile aramızdaki gönül bağlarının daha da güçlenmesini temenni ediyor, tüm İslam aleminin ve hemşerilerimin Berat Gecesini tebrik ediyorum. Bu gece de yapacağımız duaların kabul olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 604 kez okundu.
604 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.