18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE CADDE SOKAK VE MEYDANLARI BOL KÖPÜKLÜ SU İLE YIKADI

Aksaray Güncel - Nisan 13, 2020 09:49 A A

Aksaray Belediyesi, Covid19 salgınına karşı il genelinde yürüttüğü tedbir çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde, meydan ve kamusal alanlar yıkanıp dezenfekte ediliyor.

Aksaray Belediyesinin bünyesinde oluşturduğu dezenfekte ekibi, şehrin en kalabalık noktalarından olan bankalar Caddesini, 15 Temmuz Milli İrade Meydanını ve Ulu Cami önünü bol köpüklü su ile yıkadı. Bankalar Caddesinde bulunan kaldırımlar yıkamanın ardından Covid19 salgınına karşı virüsleri yok eden antiviral özelliğe sahip aktif yüzey temizlik ürünleri ile dezenfekte edildi.

Sabahın erken saatlerinde çalışmalara başlayan Belediye ekipleri, hijyen çalışmalarını şehrin muhtelif yerlerinde gün boyunca sürdürdü.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, korona virüsle mücadele çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Virüsle mücadelede en önemli noktanın “evde kalmak” olduğunu belirten Başkan Dinçer, “Kronik rahatsızlığı olanlar, risk grubunda bulunan vatandaşlarımıza evde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Hemşehrilerime zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını öneriyoruz. Çünkü sağlığımız her şeyden daha önemlidir.

Her hastalık gibi bu virüse karşı da bireyler olarak göstereceğimiz dikkat ve alacağımız tedbirler en etkili korunma yöntemi olacaktır. Bakanlıklarımız tarafından belirtilen kurallara uyduğumuz sürece bu zor günleri hep birlikte atlatacağımızı düşünüyorum” dedi.

Başkan Dinçer, evde kalan 60 yaş ve üstü vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılandığını belirterek 444 55 68 Aksaray Belediyesi Çağrı Merkezi Numarası ile 0552 888 68 68 whatsapp hattını 7 gün 24 saat açık olduğunu kaydetti.

Bu haber 860 kez okundu.
860 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.