Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE ÇÖLYAK VE TROZİNEMİ HASTALARINA GLÜTENSİZ GIDA DESTEĞİ SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR

Aksaray Güncel - Haziran 11, 2020 06:08 A A

Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi Çölyak ve trozinemi hastaları için glütensiz gıda paketlerini dağıtmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile birlikte çölyak ve trozinemi hastalarına önemli bir hizmet olan glütensiz gıda paketlerinin dağıtımı düzenli olarak her ay teslim ediyor.

Aksaray Belediyesi, çölyak hastalarının tüketmek zorunda oldukları gıdalara daha kolay ulaşmaları ve bu konuda mağduriyet yaşamaları için şehir genelindeki hastalara glütensiz gıda teminini sürdürüyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, çölyak hastalarının hiçbir sıkıntı ile karşılaşmamaları için böyle bir projeyi uygulamaya koyduklarını açıkladı. Başkan Dinçer, özellikle bu hastalığa yakalanan kişilerin glütensiz gıda temininde büyük sıkıntılar yaşadığını söyleyerek Belediye olarak çölyak hastalarına her ay düzenli olarak gıda yardımı yapıldığının altını çizdi.

Belediyeciliğin yol, su, kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını hatırlatan Başkan Dinçer, Gönül Belediyeciliğinden yola çıkarak 7’den 70’e herkesle birebir temas içinde olmak ve onların dertleri ve sıkıntılarına ortak olduklarını ekledi. Başkan Dinçer yaptığı açıklamada, “Bu hastalığa yakalanan vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı glütensiz gıdalara ulaşamamaları. Ücretini karşılamaları halinde bile çoğu zaman temin edemiyorlar. Bizde belediye olarak vatandaşlarımızın yanında olmak ve onların temin etmekte zorlandıklarını gıda ürünleri ile onlara destek oluyoruz. Belediyemizce tespit edilen ailelere her ay düzenli olarak gıda paketlerini teslim ediyoruz. Gıda paketlerimiz içinde glüten içermeyen besin değeri yüksek gıda ürünleri yer alıyor” dedi.

Aksaray Belediyesi ekipleri, belirlenen çölyak hastalarına talep etmeleri halinde gıda kolilerini ücretsiz olarak teslim ediyor.

Bu haber 511 kez okundu.
511 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.