Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Aksaray Güncel - Mart 31, 2020 09:14 A A

Aksaray Belediyesi, yeni tip korona virüse karşı il genelinde yürüttüğü dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Aksaray Belediyesinin bünyesinde oluşturduğu dezenfekte ekibi, geçtiğimiz günlerde şehrin en kalabalık cadde sokak, meydanlarda, kamusal alanlarda kamu kurum ve kuruluşlara ait hizmet binalarında, Pazar alanlarında mikrop ve virüsleri yok eden antiviral özelliğe sahip aktif yüzey temizlik ürünleri ile dezenfekte çalışmaları gerçekleştirmişti.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi ekipleri bugün gün boyu Aile Sağlığı Merkezlerinde ve eczanelerde dezenfekte çalışmalarına devam etti.

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirme bulunan sağlık çalışanları şu açıklamalarda bulundular; ’’Yaşadığımız bu kritik süreçte bizleri hem psikolojik olarak hem sosyal olarak yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Evren Dinçer’e ve ekibine teşekkür ederiz. Belediye ekipleri, halkımıza hizmet verdiğimiz Aile Sağlığı Merkezimizin binasını büyük bir titizlikle dezenfekte ederek bizlere hijyenik bir ortamda gönül rahatlığı içinde çalışma ortamı sundu. ‘’ Şeklinde açıklamalarda bulundular.

Belediye Başkanı Evren Dinçer de korona virüsle mücadele çalışmaları kapsamında dezenfekte çalışmalarının süreceğini belirtti. Başkan Dinçer açıklamasında ‘’Virüsle mücadelede en önemli nokta evde kalarak virüsün yayılımcı etkisini ortadan kaldırmaktır. Özellikle Kronik rahatsızlığı olanlar, risk grubunda bulunan vatandaşlarımıza evde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Hemşehrilerime zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını öneriyoruz. Çünkü sağlığımız her şeyden daha önemlidir. Her hastalık gibi bu virüse karşı da bireyler olarak göstereceğimiz dikkat ve alacağımız tedbirler en etkili korunma yöntemi olacaktır. Bakanlıklarımız tarafından belirtilen kurallara uyduğumuz sürece bu zor günleri hep birlikte atlatacağımızı düşünüyorum” Dedi.

Bu haber 562 kez okundu.
562 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.