16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE EKİPLERİ CADDE VE SOKAKLARI DEZENFEKTE EDİYOR

Aksaray Güncel - Mart 27, 2020 08:15 A A

Aksaray Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde görülen Korona Virüsüne (Covid-19) karşı cadde ve sokakları köpüklü su yıkadıktan sonra dezenfekte ediyor.

Aksaray Belediyesi korona virüs tedbirleri kapsamında çalışmalarına sabahın erken saatlerinde başlıyor. Belediye dezenfekte ekipleri, cadde ve kaldırımları köpüklü ve tazyikli suyla yıkayarak dezenfekte ediyor.

Belediye Başkan Evren Dinçer, yıkama ve dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak süreceğini belirtti. Bakan Dinçer, ekiplerin vardiyalı olarak günün her saatinde sahada olduğunu söyledi.

Corona virüs salgınına karşı önlem olarak başlatılan çalışmayla Vehbi Bey Caddesi, Tedaş Caddesi ve sokaklar köpüklü suyla yıkandı. Kapalı Çarşıyı yıkama işlemi sabah 06.00 itibarı ile başladı. Diğer taraftan ilaçlama ekipleri, kamuya açık her yerin dezenfekte edilmesine devam ediyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, dezenfektan çalışmalarının her alanda sürdüğünü bildirdi. Gereken hijyen kurallarını uyulması için vatandaşları uyardı.

Başkan Dinçer, “Evde kal” çağrısını yinelerken sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş ve üstü vatandaşların her türlü ihtiyaçları için 444 55 68 numaralı Çağrı Merkezi’ni aramalarını istedi.

Bu haber 900 kez okundu.
900 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.