Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE HASSAS MAHALLESİNDE YAĞMUR SUYU TERFİ HATTI ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Aksaray Güncel - Mayıs 8, 2020 08:29 A A

Aksaray Belediyesi, ani yağışlara bağlı oluşabilecek sel ve su taşkınlarına karşı Hassas Mahallesinde yağmur suyu terfi hattı çalışması başlattı.

İlkbaharın gelişi ile yoğunlaşan yağışlardan vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için başlatılan çalışmanın yapıldığı alanda daha önce Belediye Başkanı Evren Dinçer; Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte incelemelerde bulunarak ekiplere yağmur suyu terfi hattının yapılması talimatını vermişti.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda harekete geçen ekipler Hassas Mahallesine 200 metre uzunluğunda yağmur suyu terfi hattı çalışması başlattı.

Yapılan çalışmalarla ilgi değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer şu açıklamalarda bulundu; ‘’Geçtiğimiz günlerde şehrimizde etkisini gösteren yağışlarla bazı mahallelerimizde su birikintileri oluşmuştu. Bu birikintilerin vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkilememesi için ekiplerimizle gecenin geç saatlerine kadar vidanjörler ve iş makinaları yardımı ile temizledik. Bir daha yağışlardan mahallemizin olumsuz yönde etkilenmemesi için bu bölgeye yağmur suyu terfi hattı çalışması başlattık. Çalışmalarımızın tamamlanması ile birlikte bölgenin yağışlardan etkilenmemesini sağlamış olacağız.’’ Dedi.

Mahallede zaman zaman su baskınlarına maruz kalan mahalle sakinleri, yağmur suyu hattı çalışmalarının tamamlanmasıyla yaşanabilecek olumsuzların önüne geçildiğini belirttiler. Yağmur suyu ve ızgara çalışması ile mahallede su ve sel taşkınlarının yüzde 70-80 oranında önüne geçileceği bildirildi.

Bu haber 659 kez okundu.
659 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.