Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE KULLANILMIŞ MASKE VE ELDİVENLER İÇİN TIBBI ATIK KUTULARI YERLEŞTİRDİ

Aksaray Güncel - Nisan 10, 2020 07:46 A A

Korona virüse karşı tedbir çalışmalarını sürdüren Aksaray Belediyesi vatandaşların kullandıkları maske ve eldivenlerin oluşturabileceği risklerin önüne geçmek için tıbbi atık kutuları yerleştirdi.

Korona virüsün tüm dünyada ve ülkemizde görülmesi ile birlikte tedbir amaçlı şehrin muhtelif yerlerine sıvı el dezenfektan aparatı yerleştiren Aksaray Belediyesi sıvı el dezenfektan aparatlarının yanını kullanılmış maske ve eldivenler için 30 noktaya tıbbi atık kutuları yerleştirdi.

Aksaray Belediyesi yetkilileri, vatandaşların virüsten korunmak için kullandıkları maske ve eldivenlerin normal bir atık olmadığını belirterek kullanılmış maske ve eldivenlerin kesinlikle en yakın tıbbi atık kutusuna atılması konusunda vatandaşları uyardı. Kutularda biriken tıbbi atıkların Aksaray Belediyesi ekiplerince periyodik olarak toplandığı vurgulandı. Tıbbi atık kutularında biriken kullanılmış maske ve eldivenlerin Aksaray Belediyesi ekiplerince Aksaray Belediyesi ait Tıbbi Atık tesisinde steril edildikten sonra imha edileceği bilgisi paylaşıldı.

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer korona virüs salgınına karşı şehir genelinde dezenfekte çalışmaları, sosyal yardım çalışmaları, maske ve eldiven dağıtımı gibi birçok çalışmanın sürdüğünü belirterek vatandaşların kullandıkları maske ve eldivenleri tıbbi atık kutularına atmalarının salgının önüne geçmede önemli olduğunu vurguladı.

Bu haber 510 kez okundu.
510 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.