Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE ŞEHRİN HER NOKTASINDA ÇALIŞIYOR

Aksaray Güncel - Nisan 2, 2020 07:03 A A

Aksaray Belediyesi, korona virüsüne karşı şehir genelinde tüm tedbirleri alırken belediye hizmetlerini aksatmıyor. Belediye ekipleri, Eski Sanayi Caddesinde yağmur suyu hattı çalışması başlatırken bir diğer ekipte Necip Fazıl Kısakürek Caddesinde bozulan kaldırımları yeniliyor.

Aksaray Belediyesi Korana Virüs (Covid-19) salgınına karşı sağlık tedbirleri çerçevesinde organize ettiği ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına ivme kazandırdı. Vatandaşların sürekli temas halinde bulunduğu ortak kamusal alanlarda sürekli dezenfekte edilirken ekipler vardiyalı olarak çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, dezenfektan çalışmalarının her alanda sürdüğünü bildirdi. Gereken hijyen kurallarını uyulması için vatandaşları uyardı.

Başkan Dinçer, “Evde kal” çağrısını yinelerken sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş ve üstü vatandaşların her türlü ihtiyaçları için belediye tarafından karşılanabileceğini söyledi. Vatandaşların belediyeye ulaşmalarını için 444 55 68 numaralı Çağrı Merkezi’ni aramalarının yeterli olduğunu sözlerine ekledi.

Aksaray Belediyesi korona karşı her alanda önlemlerini alırken belediye hizmetlerini aksatmıyor. Vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarını her noktada sürdüren Aksaray Belediyesi, gelen talepleri değerlendirerek Eski Sanayi Caddesinde yağmur suyu hattı çalışması başlattı.

Belediye ekipleri, sokak ve kaldırımları belli plan doğrultusunda bol köpüklü su ile yıkarken bozulan ve deforme olan kaldırımları da yeniliyor. Necip Fazıl Kısakürek Caddesi güzergâhındaki bozulan kaldırım taşlarının onarımdan geçerek yenilendiği bildirildi.

 

Bu haber 558 kez okundu.
558 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.