16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE ŞEHRİN HER NOKTASINDA KORUYUCU MASKE DAĞITIMINA DEVAM EDİYOR

Aksaray Güncel - Mayıs 7, 2020 10:38 A A

Aksaray Belediyesi Korona Virüs Salgınına karşı çarşı merkezinde, sanayide ve şehrin birçok noktasında maske dağıtmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle insanların toplu bulunduğu tüm alanlarda maske zorunluluğu getirilmesi üzerine Aksaray Belediyesi, her gün düzenli olarak esnaflara ve çarşı merkezinde alışveriş için gelen vatandaşlara ve şehrin birçok noktasında bulunan vatandaşlara maske dağıtmayı sürdürüyor.

Belediye ekipleri, esnaflara ve vatandaşlara maskesiz dışarı çıkmamaları konusunda da uyarırken herkesin sosyal mesafe kurallarına riayet etmeye davet etti.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde bu zorlu süreci atlatacağını söyleyerek “Herkes üzerine düşeni yapmalı. Salgına karşı tedbirlerimizi almalıyız. Çünkü virüsten en etkili korunma yöntemi alacağımız tedbirlerdir. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, devletimizin önlem amaçlı aldığı kurallara uymaları ve zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarıdır” dedi.

Başkan Dinçer, ülke olarak normalleşme sürecinin kademeli olarak başlatıldığını duyurdu. Normalleşme sürecinde herkesin sosyal mesafe konusuna uyarak fiziksel temastan kaçınmasını gerektiğinin altını çizdi.

Bu haber 878 kez okundu.
878 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.