Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE SOKAĞA ÇIKAMAYAN VATANDAŞLARA GIDA PAKETLERİ DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR

Aksaray Güncel - Nisan 4, 2020 10:07 A A

Son yılların küresel düzeyde en büyük sağlık tehdidi olan Covid19 salgınına karşı çeşitli tedbirler alan Aksaray Belediyesi, 60 yaş üstü yaşlıların ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkamamalarından dolayı mağduriyet yaşamamaları için içerisinde gıda ve hijyen malzemelerinin bulunduğu paketleri vatandaşlara dağıtmaya devam ediyor.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşlarına en iyi şekilde hizmet etme gayreti içerisinde çalışmalar yürüten Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundu. Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray genelinde kamu binaları başta olmak üzere, toplu taşıma araçları, banka şubeleri, ATM’ler, eczaneler gibi insanların ortak yaşam alanları düzenli olarak dezenfekte edildiğini açıkladı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, yerel yönetimler olarak bu süreçte belediyenin üzerine düşen tüm yükümlülüğü yerine getirdiğini söyleyerek “Bizler şehrimizde yaşayan 60 yaş ve üstü vatandaşlarımızın, kronik rahatsızlığı bulunan hastalarımızın ve engelli bireylerimizin evden çıkmamalarını tavsiye ediyoruz.

Onların evde kalmalarını ve bu süre zarfında temel ihtiyaçlarını belediye tarafından karşılayacağımızı bildiriyoruz. Bunun için belediyemizin 444 55 68 numaralı çarı merkezi ve 0552 888 68 68 numaralı Whatsapp hattı 7/24 açık olarak vatandaşlarımızdan gelen talepleri sürekli kayıt altına alarak vatandaşlarımızın gıda ve hijyen paketlilerin adreslerine teslim ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Bu haber 547 kez okundu.
547 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.