Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE SOSYAL YARDIMLARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Aksaray Güncel - Nisan 9, 2020 08:42 A A

Aksaray Belediyesi, Covid19 salgınından dolayı evinden çıkamayan 60 yaş üstü ve kronik hastalığı olanların ve evden çıkmayan vatandaşlara içerisinde temel gıda malzemeleri ve hijyen malzemeleri olan paketleri dağıtmaya devam ediyor.

Aksaray Belediyesi Korona Virüsü önlemleri kapsamında sokağa çıkmaları yasak olan aynı zamanda tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 60 yaş ve kronik hastalığı bulunanlara gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulunuyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, evde kal çağrısına uyarak evde kalan ailelerin her türlü ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılandığını ve bundan sonra karşılanacağını bildirdi. Özellikle de tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan risk grubundaki kişilerin mağdur olmaması için belediye ekiplerinin günün her saatinde hazır beklediğini söyledi.

Risk grubunda bulunanlara kişilere dağıtılan kolilerde, temel ihtiyaç gıda maddelerin yer aldığını belirten Başkan Dinçer, vatandaşlara yardımların süreceğini ifade etti.

Bu haber 682 kez okundu.
682 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.