Açık
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYE ÜRETTİĞİ MASKELERİ MERKEZE BAĞLI KÖYLERE ULAŞTIRIYOR

Aksaray Güncel - Haziran 30, 2020 08:38 A A

Aksaray Belediyesi, kendi atölyelerinde ürettiği koruyucu maskeleri şehir geneliyle birlikte merkeze bağlı köylerde de dağıtmaya başladı. Belediye ekipleri, ilk etapta Sevinçli, Çeltek, Gücünkaya ve Baymış olmak üzere 4 köyde ücretsiz maske dağıttı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle daha ilk günlerden itibaren tedbirler alan Aksaray Belediyesi, toplum sağlığını korumak adına çok yönlü çalışma yürütüyor. Şehir genelinde insanların yoğun olarak kullanıldığı noktaları düzenli olarak dezenfekte eden ekipler, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı başta olmak üzere mahalle mahalle, kapı kapı dolaşarak koruyucu maskeleri ücretsiz olarak dağıtıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, belediye olarak salgına karşı her türlü önleyici tedbirlerin alınmaya devam ettiği söyledi. Aksaray Belediyesi AKMEK atölyelerinde üretilen maskelerin her gün vatandaşlara ulaştırıldığını bildirildi.

“Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu pandemi sürecinde Aksaray Belediyesi olarak her zaman vatandaşımızın yanında olduk” diyen Başkan Dinçer, “Belediye olarak önceliğimiz vatandaşımızın sağlığı korumak. Bunun için salgına karşı mücadelede ilk günlerden itibaren etkin ve kararlı bir çalışma yürüttük. Vatandaşımızın yoğun olarak kullandığı toplu ulaşım araçları, kamu kurumları, halka açık noktalar düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

Vatandaşlarımızın maske ihtiyacını karşılamak AKMEK atölyelerimizde maske üretiyoruz. Atölyelerimizdeki maske üretim kapasitesini artırdık. Halkımıza dağıtıyoruz. Bu süreçte köyde yaşayan vatandaşlarımıza destek olmak için maske dağıtımını köylerde de sürdürüyoruz. Hiçbir vatandaşımızın maske sıkıntısı çekmesini istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 492 kez okundu.
492 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.