Açık
  • EURO
  • DOLAR

BERBER VE KUAFÖRLER BELEDİYE TARAFINDAN DEZENFEKTE EDİLİYOR

Aksaray Güncel - Mayıs 8, 2020 08:32 A A

Aksaray Belediyesi, 11 Mayıs’ta vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak olan berber ve kuaför salonlarını dezenfekte etmek için harekete geçti.

Covid19 salgını sürecinde her zaman vatandaşlara ve esnaflara destek veren Aksaray Belediyesi, normalleşme sürecinde de esnafın yanında yer almaya devam ediyor. Girilen normalleşme sürecinde, 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren faaliyetlerine başlayacak olan berber ve kuaförlerde Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatıyla dezenfekte çalışmaları başlatıldı.

Dezenfekte çalışmaları kapsamında tüm berber ve kuaförler ücretsiz olarak dezenfekte edilerek işyeri sahiplerine maske verildi. Covid19 salgın sürecinin bitmediğini ve normalleşme sürecinde dikkatli olunması gerektiği işyeri sahiplerine hatırlatılarak uyarılarda bulunuldu.

Esnafa verilen bu destek nedeniyle Belediye Başkanı Evren Dinçer’e teşekkür eden Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Doğan, dezenfekte çalışmalarının şehir merkezinde başladığını ve peyderpey tüm iş yerlerinin ücretsiz olarak dezenfekte edileceğini belirterek Belediyenin yapmış olduğu bu çalışmalardan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Korona Virüsle mücadele kapsamında girilen normalleşme sürecinde de halkın sağlığını korumak için titizlikle çalışmalar yapılacağını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer, salgının hala ortadan kalkmadığını belirterek vatandaşların ve esnafların kurallara riayet etmesi gerektiğinin altını çizdi. Salgına karşı alınan önlemler kapsamında girilen normalleşme sürecinde de yerel yönetimler olarak gerekli dezenfekte çalışmalarının ve maske teminlerinin yapılacağını belirtti

Bu haber 630 kez okundu.
630 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.