16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BÜYÜKŞEHİRİN İŞLERİNİ SANKİ ÖZHASEKİ İDARE EDİYORMUŞ GİBİ

Aksaray Güncel - Şubat 13, 2019 15:25 A A

 

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart 2019’da gerçekleşecek seçimler için çalışmalarını sürdürüyor. Yavaş, bu kapsamda Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık ve yönetim kurulu üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Fırıncıların sorunlarını dinleyen ve not alan Yavaş, görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Gazetecilere görüşme hakkında kısa bir bilgi veren Yavaş, fırıncıların yaşadığı sıkıntılardan bilgisi olduğunu belirterek, “Zam istediler, geri çekildi. Bir yandan vatandaşın geçim sıkıntısı var ama fırıncılar da üretmekte zorlanıyorlar. Kendileri hükümetten anlayış bekliyorlar. Fiyatlar o kadar artmış ki, 650 olan fırın sayısı hemen hemen yarıya düşmüş. Bu gidişle Ankara’da mahalle fırınlarının kalmayacağını söylediler. Biz de yapabileceklerimizin notunu aldık. 1 Nisan’dan sonra bu sorunları ve çözümlerini hemen gündeme alacağız” diye konuştu.

“KİMİN AYRIŞTIRICI OLDUĞUNU VATANDAŞ DEĞERLENDİRECEK”
Gazetecilerin Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Özhaseki’nin ‘Mansur Yavaş proje üretmiyor. Sadece kutuplaştırmayla ayrıştırarak seçim kazanacağını oy toplayacağını düşünüyor’ açıklamasını hatırlatması üzerine Mansur Yavaş, şunları söyledi:
“Ben Sayın Özhaseki hakkında daha hiç konuşmadım. Sadece bir iki konuşmasını eleştirdim. Daha seçim kampanyasına başlarken, kendisine oy vermeyenleri Zillet İttifakı diye aşağılayan kendisi. Ben bugüne kadar oy versin vermesin kimseye bu şekilde bir ifade kullanmadım. İsteyen Millet İttifakı’na isteyen Cumhur İttifakı’na oy verir. Ötekileştirecek bir durum da yok. Neden, kimi ötekileştireyim? Tam tersine 2009’dan beri Ankara’da herkesi kucaklayıcı söylemler yaptığım için tüm partilerden oy aldım. Kaldı ki Beypazarı var. Daha önce 10 yıl belediye başkanlığı yaptım. Kimseyi de ayrıştırmadım. Ayrıştırsaydım heralde bir daha seçmezlerdi. Yine aynısı olacak, 6 milyon insan Ankara’da bize vergi veriyor, hizmetlerden dolayı ücret ödüyor, hepsini kucaklayacağız. Projelerimizi vatandaş biliyor. Ben Özhaseki’yi bu konuda değerlendirmek de istemiyorum, kimin ne projesi olduğu vatandaş takdiri. Kimin ayrıştırıcı olduğunu da vatandaş değerlendirecek.”

Basın mensuplarının kulislerde Mehmet Özhaseki’nin adaylıktan çekilmesi ve Süleyman Soylu’nun aday gösterileceğinin konuştuğunu belirtmesi üzerine Mansur Yavaş, “Benim için fark etmez. Ankaralı kararını büyük ölçüde zaten verdi” dedi.

“MUSTAFA TUNA’DAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”
Yavaş, son zamanlarda garip duyumlar aldıklarını belirterek, Mehmet Özhaseki’nin belediyeye atama yaptırdığının konuşulduğunu ifade etti. Yavaş, şunları kaydetti:
“Sayın Özhaseki Genel Sekreter olarak zamanında kendi çalıştığı birini atıyor. Daire başkanları ve belediye personelleriyle toplantılar yapılıyor. Ama hangi sıfatla yapılıyor, ben bunu anlamıyorum. Sayın Özhaseki, mesai saatleri içerisinde personeli nasıl toplar? Sayın Mustafa Tuna’nın buna cevap vermesi gerekiyor. Çünkü şuandaki fiili belediye başkanı Mustafa Tuna’dır. ANFA’da bir takım oluşumlar oldu. Seçime yönelik bir takım provokasyonlar yapılacağına dair duyumlar var. Bunlar basında yer almasına rağmen yine Mustafa Tuna’dan hiçbir açıklama gelmedi.

“İMKAN BULAMAYACAKLAR ÇÜNKÜ SEÇİMİ KAYBEDECEKLER”
Hatta garip bir şekilde dün akşam Sayın Mustafa Tuna’ya bundan sonra hiçbir şekilde belediye işlerine karışmaması yönünde talimat geldiğine dair mesaj geldi. Gerçeklik payı var mıdır, bilemiyoruz. Sayın Mustafa Tuna’nın bu konuda açıklama yapması toplumu rahatlatır. Büyükşehirin işlerini sanki Özhaseki idare ediyormuş gibi bir durum var. Bu demokrasi açısından ne anlama gelir bakmak lazım. Benim böyle belediyenin içine girip yönetmek gibi bir imkanım nasıl olamıyorsa, rakibin de imkanının olmaması lazım. Belki de şimdiden kadro değişikliği yapıp biz kadro değişikliği yapmadık demeyi düşünüyorlar ama maalesef, buna imkan bulamayacaklar çünkü seçimi kaybedecekler.”

Ropertaj : Suna GÖL

Bu haber 1276 kez okundu.
1.276 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 15:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.