Açık
  • EURO
  • DOLAR

‘’ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’’

Aksaray Güncel - Mart 16, 2020 11:42 A A

MHP Aksaray Milletvekili Sn. Ramazan KAŞLI, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı; “Dünya tarihinde eşine az rastlanır kahramanlık mücadelelerinden olan Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşarken kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Çanakkale Zaferi Türk milletinin imkânsızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu eşsiz bir destandır.

18 Mart 1915 tarihinde ‘Çanakkale Geçilmez’ diye yazılan bu destanla 783 bin km kare vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur.

Milletimiz onları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde büyük bir onur ve vefa borcudur.

Bu düşüncelerle, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda canlarını feda eden tüm Şehit ve ebediyete göçmüş Gazilerimizi rahmetle anarken, yaşayan gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”

Bu haber 673 kez okundu.
673 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.