Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇÖLKESEN “5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLADI

Aksaray Güncel - Haziran 5, 2020 06:56 A A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Av. Mustafa ÇÖLKESEN “5 Haziran Dünya Çevre Günü ve 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası” dolayısıyla mesaj yayınladı.

Ülkemizde ve dünyada çevremizi korumaya yönelik tedbirlerin alınmasının zaruret hâline geldiğini vurgulayan ÇÖLKESEN “Temiz bir çevre, güvenli bir gelecek demektir” dedi.

MHP Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa ÇÖLKESEN açıklamasında şu görüşleri paylaştı;

Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı kararıyla kabul edilmiş olan 5 Haziran Dünya Çevre Günü, 1972 yılından beri kutlanmaktadır. Haziran ayının ikinci haftası ise “Çevre Koruma Haftası” olarak kutlanmaktadır. Temiz bir çevrede sağlıklı bir yaşam, güvenli bir gelecek demektir.

Bilindiği gibi çevre, insanlık ve tüm canlılar için büyük öneme sahiptir. Dünyamızda yaşanan hızlı nüfus artışları, sanayi atıkları, petrol ve ilaç atıkları ile plastik ürünler çevre kirlenmesine sebep olan en önemli faktörlerdir. Kirletilen çevre yok edilen insanlık demektir.

Dünyamızın kaynakların bir gün tüketileceği aşikârdır. Bu nedenle kirletici faaliyetler kontrol edilmeli ve kaynaklar akılcı kullanılmalıdır. Ülkemizde ve dünyada çevre korunmasıyla ilgili temel hedef ve ilkelerin geliştirilmesi ve işbirliği içerisinde uygulamaya konulması zaruret haline gelmiştir.

Çevreye karşı duyarlı olmak ve korumak her hangi bir kurum veya kuruluşun değil tüm insanlığın ortak sorumluluğu olmalıdır.

Atalarımızın ve insanlığın ortak mirası olan doğayı hoyratça kullanmayalım. Soluduğumuz havanın, içtiğimiz ve kullandığımız suların kıymetini bilelim.

Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin “5 Haziran Dünya Çevre Gününü ve 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftasını” samimiyetle kutluyorum ve bu haftanın milletimizin çevremize olan sevgisinin ve duyarlılığının artmasına vesile olmasını diliyorum.

 

Bu haber 601 kez okundu.
601 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.